Оленкою волохатою заселено 18% обстежених площ посівів озимого ріпаку на Дніпропетровщині

За матеріалами інтернет-видань 09.05.2025 112
Оленкою волохатою заселено 18% обстежених площ посівів озимого ріпаку на Дніпропетровщині

У першій декаді травня спостерігалася відносно тепла з незначними опадами погода. Середня температура повітря становила 16,3° тепла. Максимальна температура повітря підвищувалася до 25° тепла, поверхня ґрунту прогрівалася до 50° тепла.
Опади випали у кількості 5 мм. Повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Зазначається, що на ланах області активізувалися шкідники рослин.

Триває переліт клопа черепашки на крайові смуги посівів озимої пшениці.
На посівах озимих колосових культур виявлено шкодочинність імаго трипса. Заселено 31% обстежених площ посівів озимих зернових колосових культур.

П’явиця. Спостерігається шкодочинність імаго та відроджених личинок. Заселено 38% обстежених площ посівів озимих колосових культур та 56% посівів ярого ячменю.
Хлібних блішок виявлено на 35% обстежених площ посівів озимих колосових культур та ярого ячменю за середньої чисельності 1 екз./росл.

Личинки злакової попелиці шкодочинять у посівах озимої пшениці та озимого ячменю. Заселено 30% обстежених площ за середньої чисельності 1 кол./росл.

Злакові мухи. Заселено 45% обстежених площ посівів ярого ячменю, середня чисельність – 1,5 лич./м², максимально - 5 лич./м². Пошкоджено у середньому 0,4% рослин.

Ріпаковий насіннєвий прихованохоботник. Триває шкодочинність імаго на посівах озимого ріпаку. Заселено 27% обстежених площ, у середньому 1,5% рослин.
Найближчим часом очікується відкладання яєць.

Розпочалося відродження личинок капустяного стеблового прихованохоботника на 35% обстежених площ озимого ріпаку.

Ріпаковий квіткоїд. Виявлено шкодочинність імаго та початок  відродження личинок на посівах озимого ріпаку. Заселено 30% обстежених площ, 1,5% рослин та 3% квіток за середньої чисельності 1 екз./росл.

Хрестоцвіті блішки шкодять на 47% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність становила 1,5 екз./росл. при заселенні 3% рослин, максимально – 6% (на крайових смугах).

Білокрилкою заселено 31% обстежених площ, у середньому - 3% рослин.

Оленкою волохатою заселено 18% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому 2% рослин на крайових смугах.

На рослинах озимого ріпаку розпочалося відродження та шкодочинність гусениць капустяної молі І покоління.
Триває заселення посівів гороху гороховим зерноїдом. На 10 п.с. налічується у середньому 1, максимально - 2 екз., заселено 50% обстежених площ посіву гороху.

На посівах сільськогосподарських культур виявлено незначне збільшення уражених площ хворобами.

Борошнистою росою уражено 40% обстежених площ озимої пшениці та озимого ячменю, у середньому – 3% рослин, максимально - 6%, розвиток хвороби – 2%.

Кореневі гнилі виявлено на 5% обстежених площ посівів озимої пшениці та озимого ячменю,  уражено 0,3% рослин, розвиток хвороби – 1%.

Септоріоз. Хворобою уражено 27% обстежених площ озимої пшениці та озимого ячменю, у середньому -2% рослин, максимально - 5%, розвиток хвороби – 1,5%.

Бура листкова іржа. Уражено 11% обстежених площ посівів озимих колосових культур, у середньому 1% рослин, з розвитком хвороби – 0,5%.

Хворобою пероноспороз на посівах озимого ріпаку уражено 39% обстежених площ, у середньому – 2,5% рослин, максимально - 5%. Розвиток хвороби – 1,5%.

Бактеріозом коренів озимого ріпаку уражено 2% площ, у середньому -поодинокі рослини, максимально – 1%. Розвиток хвороби – 0,3%.

Біла плямистість на посівах озимого ріпаку. Уражено 33% обстежених площ, у середньому -1,5% рослин, максимально - 3%. Розвиток хвороби – 1,2%.

На посівах ярого ячменю виявлено ураження борошнистою росою на 16% обстежених площ, у середньому 1,5% рослин, розвиток хвороби – 0,5%.

Темно-бурою плямистістю уражено 7% площ посівів ярого ячменю, у середньому 1% рослин. Розвиток хвороби - 0,2%.

 

Багатоїдні шкідники

На отриманих сходах соняшнику спостерігається живлення  піщаного мідляка. Заселено 46% обстежених площ, середня чисельність - 0,3 екз./м², максимально - 2 екз. Пошкоджено у середньому 2% рослин у слабкому ступені.

Білан ріпаковий. На неорних землях триває літ метеликів. У радіусі 25м налічено у середньому 1 метелика, максимально - 3.

Саранові. У місцях резервації (неорні землі, балки, толоки) триває відродження личинок шкідника.

Виявлено поодинокий літ метеликів озимої совки.

 

Шкідники овочевих культур

Триває шкодочинність хрестоцвітих блішок на рослинах ранньої капусти. Заселено всі площі, пошкоджено у середньому 2% рослин за середньої чисельності 1 екз./росл.

Колорадський жук. Триває шкодочинність, парування та відкладання яєць на рослинах картоплі та томатів. Заселено та пошкоджено у середньому 3% рослин за середньої чисельності імаго 1 екз./росл. та 1 яйцекладка на рослину.
 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ