Основним чинником падіння цін на сою виступає активізація експорту з Бразилії та прискорення жнив в Аргентині
Ціни на сою продовжують знижуватись під тиском зростання пропозиції з Південної Америки. Липневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго за тиждень знизились на 0,5% — до 382 $/т (що все ще на 3,5% вище, ніж місяць тому). Основним чинником падіння виступає активізація експорту з Бразилії та прискорення жнив в Аргентині, що також обмежує попит на українську сою з боку зовнішніх покупців.
За даними Національної метеослужби Аргентини, минулого тижня в зерновому поясі країни випало 30–50 мм опадів, що затримує хід збирання сої та створює ризики грибкових захворювань через підвищену вологість. За офіційними даними, станом на початок травня зібрано лише 25% площ — це на 9% менше, ніж торік. Прогноз сухої погоди цього тижня може сприяти пришвидшенню темпів збирання.
У квітні Аргентина зафіксувала найнижчий рівень експорту сої за останні 11 років через невизначеність щодо врожаю. Однак наприкінці місяця активність продажів відновилася — за один тиждень експортовано 1,21 млн тонн. Незважаючи на це, темпи відстають від плану: реалізовано лише близько 26% із запланованих 49 млн тонн.
Бразилія, навпаки, продовжує нарощувати експорт. За даними Міністерства торгівлі, у квітні експорт соєвих бобів сягнув 15,271 млн тонн — на 4% більше, ніж у березні, і майже на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
В Україні експортні ціни на сою з ГМО залишаються стабільними — 390–393 $/т (або 18 000–18 400 грн/т) із доставкою в порти Чорного моря. Частина трейдерів трохи підвищує ціни для формування експортних партій на фоні зростання закупівельних цін переробниками. Минулого тижня внутрішні закупівлі на сою з ГМО зросли на 100–200 грн/т — до 17 600–18 000 грн/т з доставкою на завод. Це призвело до активізації пропозицій з боку фермерів.
Ціни на сою без ГМО залишаються стабільними на рівні 425–435 $/т (19 800–20 100 грн/т) з доставкою в порти, тоді як переробники пропонують за неї 19 000–19 200 грн/т.
Котирування на соєві ф’ючерси в Чикаго підтримуються очікуваннями результатів зустрічі між міністром фінансів США та віце-прем’єром Китаю у Швейцарії. Йдеться про переговори з торговельно-митних питань, але навряд чи перша офіційна зустріч сторін призведе до прориву в багаторічній торговельній війні, що розпочалася ще за президента Трампа.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я