ПИЛОВА БУРЯ: СТАН ПОВІТРЯ У ДНІПРІ ТА ОБЛАСТІ СЬОГОДНІ 2 ЖОВТНЯ
Перші показання перевищували допустимі норми, на сьогоднішній день ситуація стабілізується
В останній день вересня 2024 року Дніпропетровська область, як і деякі інші регіони України, зіткнулася з наслідками пилової бурі, яка почалася на території Каспію. Сильний вітер підняв у верхні шари атмосфери величезну кількість дрібних частинок пилу та піску, які, рухаючись у східному та південно-східному напрямку, досягли українських кордонів, у тому числі й Дніпра. Про це розповів начальник регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак, в інтерв'ю "Відомо".
"В результаті пилової бурі в Каспії у верхні шари атмосфери піднялися дрібні частинки пилу і піску, - повідомив він, - за результатами спостережень наших лабораторій станом забруднення повітря відбору проб пилу на постах спостережень 30 вересня - в перший день перевищення ГДК (гранично допустима концентрація, - ред) по пилу було від 1.2 -1.4 у Дніпрі та Кам'янському до 2,8 та майже 3 ГДК у Кривому Розі”.
За словами Гринчака, у Кривому Розі, мабуть, був сильніший вітер, що призвело до більш інтенсивного перенесення пилу.
"На сьогодні (2 жовтня, - ред), за результатами відбору проб пилу о 7-й годині ранку майже відсутні перевищення за показниками в найбільших містах... Ситуація зовсім може покращитися десь завтра післязавтра, коли зміниться напрям вітру", - додав він.
Гринчак наголосив, що переміщення пилу відбувається хвилями, оскільки пісок спочатку так і підіймався.
"Переміщення цього пилу відбувається хвилями, тому що пісок піднявся нерівномірно... так само нерівномірно він переміщається на територію України в тому числі", - пояснив він.
Крім можливих проблем зі здоров'ям, пов'язаних з підвищеною концентрацією пилу в повітрі, пилова буря також може негативно впливати на навколишнє середовище. Пил, осідаючи на ґрунті, може знижувати його родючість, а також викликати замутнення водойм, що негативно позначається на водних організмах.
Важливо, що такі природні явища стають дедалі частішими, що пов'язані зі зміною клімату. Вчені попереджають про посилення посух та збільшення кількості запорошених бур у майбутньому.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я