Пліснява з'являється при надмірній вологості
Пліснява або цвіль - це мікроскопічний грибок, який росте у вологих місцях. Її ознаки - нечіткі чорні, білі або зелені плями на стінах, а також вологий і затхлий запах.
Люди, які живуть у приміщеннях із пліснявою, частіше страждають від респіраторних захворювань, інфекцій, алергії або астми.
Вдихання або торкання спор, які цвіль виділяє в повітря, може викликати алергічну реакцію, наприклад чхання, нежить, почервоніння очей і висип на шкірі.
До групи більшого ризику зараження цвіллю входять люди похилого віку, діти та немовлята, а також люди з респіраторними захворюваннями та деякими проблемами шкіри.
Основною причиною появи цвілі в будинках, зазвичай, є конденсація.
Коли повітря охолоджується, водяна пара утворює краплі води, коли вона контактує з поверхнями в будинку, температура яких нижча за так звану точку роси.
Ці поверхні можуть включати неізольовані зовнішні стіни або вікна.
Якщо її не обробити, поверхня може стати вологою та створити умови для розвитку цвілі.
Аби попередити надлишкову вологість, варто вдаватися до періодичного провітрювання приміщень.
Фахівці зауважують, що уникнути появи плісняви може допомогти обмеження часу банних процедур і протирання поверхонь після них, а також покращення вентиляції та відчинення кухонних вікон або використання витяжки під час приготування їжі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я