«ПОЛІТИЧНИЙ ПІАР ОРБАНА ТА ГАРАНТІЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ УКРАЇНИ»: ГОЛОВНЕ З ВИСТУПУ ЗЕЛЕНСЬКОГО В ЄВРОРАДІ

За матеріалами інтернет-видань 19.12.2024 330

 

   19 грудня 2024

Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі, 19 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Валерія Пашко

 

Президент Володимир Зеленський назвав заяви угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана про готовий план різдвяного перемирʼя та обмін полоненими "політичним піаром". Також глава держави розповів про власне бачення гарантій безпеки для України.

Про це він сказав на пресконференції в Єврораді у Брюсселі 19 грудня, передає кореспондентка Суспільного.

Серед іншого глава держави заявив, що Україна давно займається обмінами, а Віктор Орбан не надав ніякої конкретики щодо припинення вогню.

"Різдвяний обмін звучить святково, а нам невесело. Щодо питання припинення вогню. Ми повинні з вами зрозуміти, що ми не можемо жити замороженим конфліктом. Коли йдеться про cease-fire (припинення вогню — ред.) в будь-якому конфлікті та війні, люди знають, що буде після. Чим все закінчиться. Треба знати, що буде завтра, для того, щоб сьогодні робити cease-fire. Тому Україні потрібні гарантії безпеки — сильна позиція і гарантії безпеки. Безумовно, ми хочемо закінчення війни, і безумовно Росія цього не хоче, і це постійно демонструє", — сказав Зеленський.

Про гарантії безпеки і миротворчий контингент

За словами президента, лише європейських гарантій безпеки для України буде недостатньо.

"І це неможливо обговорювати тільки з європейськими лідерами, бо для нас гарантії — це НАТО, а там треба рішення США і ЄС. На шляху до НАТО ми хочемо мати гарантії безпеки. Для нас важливо порушувати питання присутності (миротворчого — ред.) контингенту, зброї та її далекобійності", — сказав він.

Щодо присутності миротворців західних держав на українській території, Зеленський зауважив, що головне, щоб це не була "формальність".

"Ми підтримуємо ініціативу Макрона (президента Франції — ред.), але потрібна деталізація щодо миротворчого контингенту. Це може бути частиною гарантій безпеки, але для нас ключова гарантія — НАТО. До вступу України в Альянс такі кроки можна розглядати, але важливо, щоб це не було формальністю. Потрібно чітко визначити, скільки людей, які їхні завдання і як вони діятимуть у разі агресії РФ", — сказав він.

Про заяву Путіна щодо "високотехнологічної дуелі" із Заходом та потреби у ППО

Зеленський також відреагував на пропозицію очільника Кремля Володимира Путіна влаштувати "високотехнологічну дуель" між Росією та країнами Заходу у вигляді обстрілів Києва ракетою "Орєшнік", яку той зробив 19 грудня під час "прямої лінії":

"Ви бачите, з ким ми маємо справу? Ви вважаєте, що це адекватна людина? Просто відморозок", — сказав він.

Водночас Зеленський наголосив, що Україна потребує ще 19 систем ППО для захисту понад 20 розподільчих станцій атомної генерації від російських обстрілів. Президент зазначив, що мережу необхідно захистити, "інакше можемо залишитися без 4-5 гігават".

Також, за його словами потрібні додатково американські зенітні ракетні комплекси Patriot для захисту українських міст.

Про транзит газу

Президент заявив, що Україна не буде продовжувати транзит російського газу.

"Ми не будемо займатися продовженням транзиту російського газу, ми не будемо давати можливості заробляти додаткові мільярди на нашій крові. Будь-яка країна світу, яка може отримати щось дешеве від Росії, врешті-решт стане, питання завтра або через місяць, рік, залежною від РФ. Це їхні політики. Тому транзитувати російський газ ми не будемо", — сказав він.

За його словами, Україна готова транспортувати газ до країн Євросоюзу лише у тому випадку, якщо це не буде газ російського походження.

"Якщо європейська країна готова отримувати газ і не сплачувати гроші Росії до закінчення війни — можна про це думати. Але ми не дамо можливості додаткових заробітків Росії", — сказав глава держави.

Зеленський також підкреслив, що Україну не влаштовує варіант, коли транзитуватиметься газ із країни, яка, своєю чергою, купує його у Росії. Він додав, що українська енергетика під час повномасштабної війни втратила через російську агресію більше, ніж європейські країни.

18 грудня Зеленський прибув до Брюсселя, де проводить зустрічі із низкою європейських лідерів.

 

Енергетика, діти, зброя: Зеленський розповів, про що говоритиме з лідерами ЄС

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ