Потреби аграріїв в мінеральних добривах високі, такі самі як і ціни на них
За даними ІА Інфоіндустрія, в 2023 році споживання азотних до всіх інших видів добрив склало безпрецедентні 3:1.
Всього Україна спожила в 2023 році 4,35 млн. тонн добрив. За інформацією Мінагрополітики, загальний потенціал виробництва добрив в Україні - це приблизно 3 млн тонн добрив на рік. Решту потрібно імпортувати. Але імпорт страждав в другому півріччі
через порти, а в листопаді – грудні 2023-ого майже припинився після стрибка курсу євро та складнощів на кордоні.
4 січня 2024 року на всіх прикордонних митницях почалась перевірка всіх видів вантажів із добривами для аналізу і визначення їх країни походження. Причина полягає в тому, що навколо України майже всі ринки перенасичені російськими добривами.
На жаль, український аграрій тепер, крім купівлі дорогих імпортних добрив, а це всі види NPK (імпорт), буде змушений чекати 10-14 днів на результати аналізу добрив. Тож, імпорт стає ще менш досяжним на початку року. А до початку сезону лишилось менше місяця.
Видання прогнозує, що навіть якщо на світовому ринку станеться обвал ціни або всі порти України відкриються для імпорту добрив, ціна на них не знизиться.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я