Правнича конференція у Дніпрі окреслила практичні питання земельної реформи
30 червня у Дніпрі у ході правової конференції розглянуто деякі аспекти державної реєстрації речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та комунальне майно, а також оформлення майнових прав засновників фермерських господарств і способи захисту порушених прав. До організації заходу долучилися Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Проєкт ЄС «Право – Justice», громадська організація «Спільнота реєстраторів бізнесу, громадських формувань та прав на нерухомість», Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, Дніпропетровська облрада і Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ.
Учасниками конференції стали понад 390 осіб в офлайн режимі і 300 чоловік - в онлайн. Це представники Держгеокадастру, національні експерти, нотаріуси, адвокати, державні реєстратори, органи місцевого самоврядування і керівники фермерських господарств.
Географія присутніх також була широкою: Дніпропетровщина, Одещина, Запоріжжя, Миколаївщина та інші регіони України. Оскільки конференція транслювалася в Зумі, то певні представники юридичної спільноти приєднувалися для виступів і розгорнуто відповідали на запитання учасників.
Головним модератором конференції виступив Тимофій Дудін, начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
За словами Ірини Жаронкіної, головної національної експертки проекту ЄС «Право – Justice», Україна має найбільший банк сільгоспземель у Європі. І під час війни триває найбільша реформа в історії країни - це лібералізація обігу с/г земель і зняття мораторію на нього.
"На початку війни об'єм ринку сільгоспземель перевищив об'єм ринку земель під забудівлю. А це говорить про інтенсивність і важливість правовідносин у земельній сфері.
Звичайно, що вторгнення росії в Україну поставило нові виклики перед земельною реформою. Йде мова про захист прав власності, про нанесення шкоди, встановлення цієї шкоди землям, сільгоспвиробникам, фізичним, юридичним особам, які працюють у цій сфері, іде мова про відновлення інформації щодо земельних ділянок. І ці всі питання вимагають обговорення і вирішення для того, щоб реформа продовжувалася", - зауважила Ірина Жаронкіна.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Людмила Спіцина, начальниця Управління ринку та оцінки земель Держгеокадастру, Андрій Фоменко, ректор ДДУВС, Михайло Карпенко, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Дніпропетровській області, Анатолій Гайворонський, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області.
На думку Анатолія Гайворонського, питання землі завжди було непростим у мирний час. А у період воєнних дій воно стає ще більш актуальнішим.
"Я вдячний організаторам подібних заходів, бо вони направлені на убезпечення аграріїв цінними знаннями з питань реєстрації, успадкування, прав оренди тощо. Фермер має знати питання законодавства, користуючись земельною ділянкою.
Я впевнений, що завдяки таким правничим заходам рейдерство в нашій області звелося до нуля. Можливо, де і є його прояви, але не оприлюднені. Тому заслуга всіх вас, хто бере участь і готує такі заходи, хто спільно удосконалює хід української земельної реформи.
Від імені усіх фермерів Дніпропетровщини дяка Тимофію Миколайовичу Дудіну за ініціативу і активну роботу. Ви знайшли час обговорити нагальність земельних питань, від уточнення і роз'яснення яких залежить успішна діяльність фермерської спільноти всієї України, потужного потенціалу нашої економіки. І чим стабільніше ми будемо працювати, тим сильніша буде наша держава!", - наголосив Анатолій Гайворонський.
Про подробиці роботи правової конференції у Дніпрі - в наших наступних матеріалах.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я