Причини енергетичної залежності України - куди йде газ українського видобутку
У 2021 році Європа зіткнулася з жорстоким газовою кризою: українцям посеред зими загрожують проблеми з опаленням, а залишки промисловості через шокових цін остаточно збанкрутують. Газ українського видобутку продається за кордон за ціною 40 тисяч гривень за 1000 кубометрів. Українці споживають газ "не вітчизняних", а той, який Україна імпортує за європейськими цінами. Про це в ефірі передачі "Апостроф LIVE" розповів експерт з енергетичних питань Андрій Гнатуш.
У нашій країні ведеться видобуток газу, запаси його достатні, його якість - задовільна,. Однак "блакитне паливо", яке горить у газових конфорках українських громадян, вітчизняним не є. А 21 вересня 2021 року головний виконавчий директор Нафтогазу Отто Ватерландер заявив, що собівартість видобутку кубометра газу на родовищах компанії становить 1-3 грн за кубометр. "Тим, хто займається видобутком газу, вигідніше його збувати за кордон за ціною, виставленою на енергетичній біржі, а зараз вона становить близько 40 тис. грн за 1 тис. кубометрів. І звичайно, їм не вигідно продавати газ дешевше всередині своєї країни", - каже експерт. Гнатуш додав, що питання енергетичної безпеки відноситься до першочергових. За його словами, уряд для вирішення цього стратегічного завдання має сконцентрувати всі сили на те, щоб збільшити внутрішній газовидобуток. "Адже ми хочемо бути енергетично незалежними, в тому числі і від Москви. А сьогодні наші представники їдуть на уклін до білоруського президента Олександра Лукашенка, щоб він нас в разі чого підстрахував", - зауважив Андрій Гнатуш. Експерт зазначив, що енергетична залежність дорого обходиться передусім пересічним громадянам. Це з їх кишень оплачуються усі втрати через державні недоліки.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Коментарі (0)