путін торгує страхом і грається в срср, та його вже і піддані не бояться


Однак путін, як і раніше, живе ідеєю Радянського Союзу. комуністичної імперії немає на політичній карті світу вже понад три десятиліття, а російський лідер все ще прагне, щоб його країна мала всі можливості СРСР. У тому числі і можливість розміщувати ядерну зброю за межами власної території.
путінське президентство фактично присвячене "поверненню" до СРСР
"росія зараз розміщує боєголовки за межами своїх кордонів – порушуючи табу, дотримуване всіма ядерними державами. Єдиний відомий прецедент – той, що спричинив Карибську кризу 1962 року", – зазначає італійське видання La Repubblica.
Проте відмінність є – і важлива. Карибська криза розгорталася безпосередньо біля кордонів Сполучених Штатів і справді могла призвести до Третьої світової війни. Що ж до нинішнього рішення путіна, воно ніяк не позначиться на безпеці США чи будь-якої іншої ядерної держави. Це – поза, а не вчинок. Ще одне порушення правил, які мали гарантувати безпеку у світі.
Втім, і цьому дивуватися не доводиться. Все путінське президентство фактично присвячене "поверненню до Радянського Союзу". російський президент ще два десятиліття тому розпочав з ліквідації свободи медіа та підпорядкування кремлю парламенту та судової системи. Потім головним завданням російської влади стала "інтеграція" колишніх радянських республік. Саме впевненість у тому, що ці республіки "не заслуговують на право бути справжніми державами", заперечення самого факту їхнього існування призвело, з рештою, до нападу на Україну в 2014 році та спроби анексії її територій.
Залякати Україну і Захід у путіна не виходить
При цьому ядерна загроза завжди залишалася важливою частиною путінської риторики та прагненням залякати Україну і Захід.
"Страх і є найпотужнішою зброєю путіна – оскільки його армія не може просунутися в Україні. Оскільки Захід продовжить постачання зброї, росії загрожують і подальші поразки. Водночас, всі експерти єдині в тому, що з військової точки зору застосування ядерної зброї не має абсолютно ніякого сенсу. Що дало б скидання атомної бомби на Бахмут чи якусь іншу ділянку фронту? Власні солдати стали б такою самою мішенню, як і солдати противника. Ні, фактично розміщення ядерної зброї у білорусі нічого не змінює у ситуації з погляду загрози. Якби путін хотів застосувати ядерну зброю, він би вже давно наказав зробити це", – зазначає коментатор видання Berliner Morgenpost.
А оскільки залякати не виходить, залишається збільшити "площу проживання" ядерної зброї. При цьому ані путіна, ані лукашенка, схоже, не цікавить те, що вони розміщують смертоносний арсенал у країні, яка серйозно постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС і вже тому завжди повинна була б залишатися державою без ядерної зброї. Та коли торгуєш страхом, забуваєш і про моральність, і про національну пам'ять.
"Оглядач".
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я