Ринок добрив очікує проблема зменшення купівельної спроможності
Експерти нідерландського Rabobank, який спеціалізується на сільському господарстві, очікують зростання світових цін на добрива у 2025 р, що знизить їх доступність та купівельну спроможність фермерів, - повідомляє World Grain.
«Індекс RaboResearch, який визначає доступність добрив, став від’ємним, що свідчить про перехід від періоду відносної доступності до циклу низької доступності, і цей несприятливий для ринку сценарій триватиме протягом усього року», - зазначають аналітики.
Крім того, ринок добрив очікує проблема зменшення купівельної спроможності, особливо щодо продуктів на основі азоту та фосфатів, що у 2025 р сильно скоротить попит на них.
В таких регіонах, як Африка, Австралія, Південна Америка, Європа та США потреба в добривах досить стабільна, незважаючи на геополітичну невизначеність. Великим покупцем була та залишається Індія, хоча сезонний попит там скоротився, а запаси добрив вичерпалися. Але загалом активність на ринку зменшується і покупці займають очікувальну позицію.
Поставки азотних та фосфатних добрив залишаються обмеженими внаслідок змін у глобальній динаміці основних гравців та скорочення експорту з Китаю, який може відновити експорт добрив у другій половині 2025 р в разі зниження внутрішнього попиту після завершення підживлення нових насаджень.
Наразі на ринках панує невизначеність, викликана загрозою введення тарифів. Торгові конфлікти та мита будуть впливати на ціни сільськогосподарської продукції, які протягом двох останніх років були досить низькими. Аналітики вважають, що найбільше від введення тарифів постраждають виробники у США, де політичні зміни останнього року призвели до дефіциту добрив та зростання цін на них, і ця тенденція може продовжитися й надалі.
Очікується, що до 2030 р світовий попит на добрива виросте на 11%, насамперед завдяки країнам Південної Америки та півдня Азії.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я