Рослини захищають себе від патогенів
За матеріалами інтернет-видань
07.11.2024
169
Як повідомив Владислав Черчель, директор ДУ Інститут зернових культур НААН, з посиланням на Michał Słota (LinkedIn), рослини захищають себе від патогенів. Про це свідчать нещодавні дослідження Drs et al. 2024 р. , присвячені вивченню того, як імунітет рослин залежить від різних концентрацій хітозану (сполуки, отриманої з грибів). Також досліджено вплив хітозану на ріст кореневого волосся та зміцнення клітинної стінки.
У дослідженні зазначається, що рослини захищають себе від патогенів за допомогою імунних реакцій, включаючи відкладення калози (полісахарид) для зміцнення клітинних стінок.
Дослідники вивчили клітинні сигнальні шляхи, що включають рецепторні кінази, кальцієві канали та MAP-кінази, які контролюють як зростання кореневого волосся, так і сприйняття патогенів.
Передача сигналів кальцію грає ключову механістичну роль через. кальцієві перехідні патерни, які потім транслюються у транскрипційні зміни генів, пов'язаних із захистом або симбіозом.
Хітозан був застосований як експериментальний імунний тригер, оскільки він отриманий з хітину (компонент клітинної стінки гриба) і може активувати захисні реакції рослин.
Дослідження показало, що кореневі волоски по-різному реагують на різні концентрації хітозану, демонструючи або коригування росту, або повне пригнічення росту в залежності від концентрації.
Отримані дані свідчать про компроміс між зростанням кореневого волосся та захисними реакціями, що має значення для розуміння того, як рослини балансують між зростанням та імунітетом.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ