Спостерігається зниження обсягів експорту на більшості кордонів

За матеріалами інтернет-видань 21.11.2024 131
Спостерігається зниження обсягів експорту на більшості кордонів

АВТОМОБІЛЬНА ЛОГІСТИКА
За перші 18 днів листопада автомобільним транспортом було експортовано 202.7 тис. т агропродукції, що на 10% менше порівняно з жовтнем. Спостерігається зниження обсягів експорту на більшості кордонів. Так, на румунському та польському напрямках експорт зменшився на 15.7% та 13.5% відповідно, до 57.2 тис. т і 75.9 тис. т. Зниження на словацькому та угорському кордонах менш суттєве — 8.7% і 5%, що склало 13.5 тис. т і 22 тис. т. Однак на молдавському кордоні спостерігається позитивна динаміка — експорт збільшився на 15%, досягнувши 34.2 тис. т порівняно з жовтнем.
Серед основних товарів, що експортуються, лідирують соняшникова олія (29.9 тис. т) та соєві боби (17.9 тис. т).
Відсутність черг на прикордонних переходах та стабільність цін на паливо дозволяють утримувати вартість перевезень автомобільним транспортом на рівні попереднього тижня.

 ЗАЛІЗНИЧНА ЛОГІСТИКА
Станом на 18.11 на західних кордонах України спостерігається зниження середньодобової передачі вагонів, яке становить 237 ваг/доба. При цьому на словацькому кордоні показники демонструють зростання — середньодобова передача вагонів сягнула 39.12 од., що на 14.63% більше порівняно з жовтнем. Аналогічна тенденція спостерігається на польському та угорському кордонах, де середньодобові показники зросли до 49.06 і 52.29 ваг. відповідно. Водночас на румунському кордоні зафіксовано рекордне падіння передачі — на 50.92%, до 19.72 ваг/доба.
У портах Одеси середньодобове вивантаження вагонів знизилося на 1.95%, до 1308 од.. Водночас кількість вагонів, що прямують у напрямку глибоководних портів, залишилася стабільною і становить 7084 од. станом на 17.11.
У порту Ізмаїл спостерігається позитивна динаміка: обсяги накопичених вагонів зменшилися на 15.18%, до 849 одиниць, а середньодобовий показник їх вивантаження зріс на 27.59%, до 74 вагонів на добу.
Зниження обсягів відвантажень у бік портів сприяло корекції верхньої межі вартості внутрішніх залізничних перевезень, яка зменшилася на 1-2$ залежно від напрямку.

 ВОДНА ЛОГІСТИКА
На ринку водного транспорту спостерігається зниження фрахтових ставок, що пов’язано з низькою активністю основних гравців та відсутністю спотових замовлень. Падіння ставок охопило всі сегменти, за винятком барж, що створює нові можливості для судновласників.
Зокрема, фрахтові ставки з чорноморських портів у напрямку Єгипту, східного узбережжя Італії та Іспанії зменшилися на 1–2$. Тарифи на перевезення з ізмаїльських портів також зазнали зниження: на 2$ у напрямку східного узбережжя Італії та на 1$ до Туреччини.
Водночас тарифи на баржі залишаються стабільними, утримуючись на низькому рівні, що забезпечує конкурентоспроможність цього виду транспорту.

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ