Ціни на кукурудзу в ЄС продовжують знижуватися через високу пропозицію
За даними SPIKE BROKERS, експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки в період з 1 по 13 листопада склав: кукурудза – 1 115.9 тис. т, пшениця – 496.3 тис. т, ячмінь – 37.1 тис. т, соя 226.6 - тис. т, ріпак – 174.8 тис. т, соняшник – 0.4 тис. тонн, соняшникова олія – 220 тис. т, соєва олія – 15.1 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 186.1 тис. т.
КУКУРУДЗА
Різке зростання ціни на біржі MATIF минулого тижня було більш спекулятивним. Фізичний ринок не відреагував на нього. Ціни на кукурудзу в ЄС продовжують знижуватися через високу пропозицію та низький попит покупців, особливо на віддалені поставки.
За тиждень ціни на зерно в українських портах знизилися в середньому на 2–3$ через високу пропозицію, що зробило його більш конкурентоспроможним на ринку ЄС. Додатковим фактором, який сприяє покращенню становища української кукурудзи, є різке укріплення курсу долара США, що робить американське зерно дорожчим для імпорту. Проте для значного посилення позицій необхідне подальше зниження цін.
ПШЕНИЦЯ
Невисокий попит та хороша пропозиція пшениці з боку ключових експортерів продовжують тиснути на європейський ринок.
На українському ринку зниження зазнала фуражна пшениця, тоді як ціни на продовольчу зернову не зазнали різких змін. Аграрії й надалі утримують пшеницю з високим вмістом білка, чекаючи росту цін.
СОНЯШНИК
На початку тижня ціни на соняшник продовжували зростати на тлі низької пропозиції та високого попиту з боку переробників. Соняшникова олія в портах Одеси зросла за тиждень в середньому на 10$. За останній місяць премія за високоолеїновий соняшник зросла з 2000 грн до 4000 грн.
Однак із середини тижня ціни зупинилися, і на ринку заговорили про можливий розворот тренду. Деякі переробники спробували знизили ціни, посилаючись на падіння вартості олій у світі. Проте не слід забувати про низький врожай соняшнику в Україні цього сезону, що безпосередньо впливатиме на ринок.
СОЯ
Ціни на сою на європейському ринку зазнали невеликої корекції. Попит з боку переробних заводів залишається високим, але висока пропозиція сої все більше тисне на ринок Європи.
На українському ринку ціни й надалі знижуються через високу пропозицію на тлі хорошого врожаю в країні.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я