Ціни на соняшник в Україні залишаються стабільними
Завершення сівби та сприятлива для посівів погода в Україні змушують фермерів активізувати продажі соняшника, не дочекавшись омріяних 30000 грн/т. Це збільшує пропозицію української соняшникової олії на світовому ринку, який залишається під тиском значних запасів та низького попиту з боку імпортерів.
В Україні експортні ціни на соняшникову олію знизилися на 10 $/т до 1110-1115 $/т з доставкою до портів Чорного моря та до 1120-1150 $/т на DAP Німеччина та Македонія, оскільки в ЄС зростає пропозиція ріпакової та соєвої олії, а ціни на нафту падають. Водночас ціни на російську соняшникову олію залишаються на рівні 1120-1125 $/т FOB та 1200 $/т CIF Mumbai.
Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот в портах Чорного моря за тиждень впали на 5 $/т до 215-220 $/т, тоді як ціни на травневі поставки CIF-Франція складають 248-250 $/т. Зниження цін на фуражну пшеницю та кукурудзу посилює тиск на ціни на шрот, що вже у червні відобразиться на цінах на соняшник.
Протягом тижня ціни на соняшник з олійністю 50% залишалися на рівні 26000-26700 грн/т (550-565 $/т без ПДВ) з доставкою на завод. Переробники вже придбали значні обсяги соняшника, достатні для забезпечення заводів до початку переробки ріпаку.
За даними Мінагрополітики, на 16 травня соняшником в Україні засіяно 3,9 млн га або 77% від запланованих площ (4,6 млн га торік). Погода сприяє завершенню сівби, а дощі наступного тижня покращать стан посівів та перспективи майбутнього врожаю, що стане сильним чинником тиску на ціни.
Варто зазначти, що в Україні, Казахстані та рф площі під загинувшими посівами озимини пересівають переважно соняшником, тому на початку червня дані по посівам можуть продемонструвати збільшення площ під соняшником в основних країнах – виробниках на 10-15%, що посилить тиск на форвардні ціни соняшникової олії.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я