У Дніпрі й Кривому Розі 10 січня перекриті максимуми температури на 1, 1 і 3 градуси
В Україні відбувається те, про що невтомно попереджали науковці: настали суттєві зміни клімату. Практично вже третя зима поспіль у Придніпров'ї проходить майже без снігу. Людство допустило вкрай згубну для себе, усього живого і підстилаючої поверхні Землі, від перегріву якої і підвищується температура повітря, велику загарбницьку війну ерефії. Саме від вибухів величезної кількості ракет і снарядів був такий тривалий бездощовий період минулого сезону у Січеславщині та інших прилеглих до лінії фронту областях, переконаний відомий еколог Володимир Борейко із Київського еколого-культурного центру. І, як наслідок, оновлені кілька температурних рекордів 2024-го, особливо в липні.
Як бачимо, потуги демократичного світу для зупинки загарбницької війни кремля в дусі середньовіччя явно замалі. Про клімат уже мало хто й згадує. Не до нього й нашій обласній владі, хоча не зовсім і до війни, бо ворог наближається до кордонів області, а місцеві бюджети використовуються почасти на будь-що, в т. ч. на премії очільникам громад, як у дотаційній на 37, 26 % Китайгородській ОТГ - аж + 300 тисяч грн., а не на допомогу ЗСУ.
Ще до клімату. У Дніпропетровській області ОДА ще в 2016 році витратила на давно назрілий проєкт Національного природного парку "Орільський" три з половиною мільйонів гривень, але він не втілений в життя і досі! Причина - явний саботаж департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА, яка природні ресурси губить у всіляких багатомільйонних недолугих проєктах. Наприклад, у добуванні 288 тисяч кубів піску із неповторної за красою Орелі, за 112 мільйонів гривень. Відтак немає належного захисту унікальному, як переконаний керівник робочої групи проєкту НПП доцент Вадим Манюк, біорізноманіттю Приорілля на десятках тисяч гектарів, ліси вирубуються, прибережні захисні смуги ледь животіючих річок Придніпров'я розорюються інколи з порушеннями встановлених Водним кодексом обмежень. А різноманітне будівництво сягнуло вже заплав річок, як стадіону зі штучним покриттям у Царичанці, змурованого за кошти щедрого обласного бюджету воєнного 2023-го.
І це відбувалося в часи, коли наш висуванець з Дніпра Руслан Стрілець навіть несподівано був доскочив, за допомоги "зелених слуг народу", крісла найголовнішого охоронця природи держави! Звідки так само й злетів, за відсутність результатів роботи, в т. ч. із запобігання змінам клімату.
Тож маємо... Щойно Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології повідомив: "Температурний рекорд у місті Дніпро, 10 січня максимальна температура повітря була 10,6°С , а попередній максимум був у 1948 році і складав 9,5°С". Отже, перевищення радикальне і склало аж 1, 1 градуса. І таких днів, вочевидь, більшатиме.
А в Кривому Розі, за даними обласних гідрометеорологів, рекорд - аж + три градуси: "Температурний рекорд в Кривому Розі, 10 січня максимальна температура повітря була 13,0°С , а попередній максимум був у 2001 році і складав 10,0°С".
Відтак і зимівля озимих, якщо доречне це слово в такому безсніжному сезоні, проходить нормально, зимова погода фермерів Січеславщини не змушує непокоїтися. А влітку, судячи з усього, і хліборобів, і усіх сущих у Придніпров'ї таки чекають підвищені температури. Добре, якщо не чергові її рекорди...
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я