У Кременчуцькому водосховищі цього року виловлено найбільше риби
З початку року промисловими рибалками у водоймах України загалом виловлено 2070 тонн водних біоресурсів. Це на 35 % більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року (минулоріч цей показник складав 1529 тонн).
Лідером промислового вилову вже традиційно є карась сріблястий – 572 тонни. Масовість цього виду зумовлена його високою адаптивністю: живе майже всюди, всеїдний, може розмножуватися декілька разів на рік і без запліднення ікринок.
Крім сріблястого карася, основу промислового вилову також склали: лящ – 400 тонн, тюлька – 286 тонн, тараня (плітка) – 226 тонн, оселедець чорноморський – 126 тонн, плоскирка – 113 тонн, рослиноїдні види риб – 78 тонн, судак – 68 тонн, окунь – 45 тонн, синець – 38 тонн.
Як і раніше, через заблоковані внаслідок військової агресії рф Чорне та Азовське моря, наразі фактично не здійснюється промисловий вилов морських видів (калкан, глось, кефалеві, хамса, рапана, бички, креветка, піленгас та інші), які становили значну частку промислу у довоєнні роки.
Від початку року найбільше водних біоресурсів добуто у Кременчуцькому водосховищі – 771 тонну, що перевищило аналогічний минулорічний показник на 45%.
Крім того, виловлено:
369 тонн у Кам’янському водосховищі,
124 тонни у Дніпровському водосховищі,
123 тонни у р. Дунай,
110 тонн у Канівському водосховищі,
101 тонну у пониззі р. Дністер з лиманом і Кучурганському водосховищі,
91 тонну у Київському водосховищі,
4 тонни у річці Дніпро в межах Чернігівської області,
2 тонни у Тилігульському лимані,
2 тонни у Березанському лимані,
1 тонну у річці Десна з озерами в межах Чернігівської області.
Державне агентство меліорації та рибного господарства України
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я