У Кропивницькому районі Кіровоградщини живуть понад 90 тисяч бджолосімей і діють понад півтори тисячі пасік
Фахівці Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в області провели цикл семінарів-нарад з актуальних питань для пасічників та аграріїв ряду територіальних громад. Під час спілкування з бджолярами та представниками сільськогосподарських підприємств фахівці Держпродспоживслужби торкнулися питань запобігання масового отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин. Йшлося також про порядок реєстрації пасіки та видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.
Як зазначено у ході наради, впродовж 2020-2022 років власники пасік зверталися до служби щодо масового отруєння бджолосімей після обробки угідь, де вирощувався ріпак. Ступінь ураження сімей після отруєння була різною, однак деякі власники втратили майже всі бджолосім’ї.
- Наразі на території Кропивницького району зареєстровано 1 629 фізичних осіб. Вони здійснюють розведення бджіл та виробництво бджолиного меду. Ветеринарно-санітарні паспорти видано на 1 646 пасік, на яких утримується 93 824 бджолосім’ї. Також діяльність здійснюють два суб’єкти господарювання з гуртового продажу меду та один суб’єкт господарювання з виробництва вощини.
Для обліку пасік видається ветеринарно-санітарний паспорт. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки, що подається до територіального органу Держпродспоживслужби. Також пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування. Таким чином, органи місцевого самоврядування і, відповідно, агровиробники знатимуть про пасічника та його господарство.
Підкреслено, що випадки масової загибелі бджіл можуть трапитися через недотримання санітарних норм і правил транспортування, зберігання та застосування засобів захисту рослин. Тож аграріям необхідно купувати пестициди та агрохімікати тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи, торгівля повинна проводитись тільки фасованими, герметично упакованими препаратами; застосовувати пестициди для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту тільки з 22:00 до 07:00 за допомогою ранцевого обприскувача. За межами населеного пункту всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках; роботи необхідно проводити в безвітряну погоду. При швидкості вітру більше 4 м/с обприскування не допускається; не слід проводити обприскування в денний час, жаркі години, проти вітру, під час сильного вітру, під час або відразу після дощу; перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, та не менше ніж за дві доби до початку робіт оповістити населення про проведення робіт і строки, протягом яких забороняється перебування в обробленій зоні.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я