У Новопідкряжі, Китайгороді і Рудьці пройшли благодійні ярмарки підтримки ЗСУ

Григорій Давиденко 27.08.2023 269
На зображенні може бути: 5 людей та штройзелькухен
  У трьох селах Приорілля почергово відбулися благодійні ярмарки підтримки ЗСУ. Двадцятого серпня таке свято відбулося в степовому Новопідкряжі, центрі Новопідкрязького старостинського округу Могилівської сільської ради. У соцмережах староста округу Мирослава Ярка повідомила:
    - Дякую всім, хто брав участь та відвідав благодійний ярмарок у Новопідкряжі на підтримку ЗСУ! Такі заходи наближають нас до перемоги. Дуже приємно, що в наш нелегкий час існують люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Благодійність – це свято, де є бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку - підтримати Збройні Сили України, що знаходяться на лінії фронту, відчуттям теплоти, вдячності та зібраними коштами на суму 23 000 грн. Слава усім Героям, які віддали своє життя за волю й незалежність нашої держави. Слава усім, хто сьогодні захищає зі зброєю в руках Українську державу.
На зображенні може бути: 8 людей та текст

   А позавчора, 25 серпня, благодійний ярмарок відбувся і в Китайгороді, центрі Китайгородської громади. Про свої враження «Фермеру Придніпров’я» розповіла пенсіонер, волонтер Наталія Зубенко, яка разом із кількома місцевими родинами постійно готує і передає випічку, подушечки, простирадла тощо для поранених бійців ЗСУ в Обласну лікарню Мечникова:

   - Дуже гарне свято було у нас в Китайгороді, шкода, що це вперше з часів широкомасштабного вторгнення агресора. Різноманітна випічка, декор, оздоблення ярмакових столів – усе було на найвищому рівні, учителі і учні постаралися. Діти кожного класу прагнули якнайбільше наторгувати коштів за свої вироби і печене, переміг 9-й клас. Відвідали ярмарок разом із чоловіком і онукою, придбали виробів на 1 520 гривень. Усього ж зібрано на ярмарку, як оголосили касири, 39 610 грн. Перед цим ми в родині дещо «затягували паски», і після цього доведеться, щоб були кошти на цю благородну справу. Раніше відвідували і Могилівські ярмарки, українці – одна велика родина, і єдиний спільний ворог тепер, котрого мусимо здолати. Такі ярмарки слід проводити частіше, це як свято села тепер. Кошти підуть 93-й Окремій механізованій бригаді «Холодний Яр», де служать Микола Писанець, захисник Донецького аеропорту,  та інші жителі нашого села.

   До речі якраз перед ярмарком, 23 серпня, депутати Китайгородської сільської ради зробили дивовижний, демотивуючий у плані збору коштів ЗСУ крок – більшістю голосів вони підняли... надбавку до посадового окладу сільському голові Сергію Турському, з діючих 20 % до 50 %. І одразу ж після цього «за високі досягнення у праці» збільшили йому, теж на півроку, щомісячну премію з попередніх 50 % аж до 100 %. Вочевидь, на ці чималі гроші краще б купити прилади нічного бачення чи тепловізори для воїнів передової, адже без них їм інколи доводиться вночі битися врукопашну із ворогом. Бо його просто не видно у густій темряві, під час необхідних переміщень воїнів.

   Так, зрозуміло, сільрада не може ці речі купувати за рахунок її бюджету. Але ж він – дотаційний, тому обтяжувати державу додатковими, намарними витратами під час війни означає ослаблювати Україну війні із загарбниками! Чомусь цю нескладну істину ніяк не втямить більшість депутатського корпусу Китайгородської с/р і сільський голова, до речі, колишній очільник Царичанської РДА.

   Учора, 26 серпня, благодійний ярмарок відбувся і в Рудьці, центрі Рудьківського старостинського округу Китайгородської сільради. На старанно підготовлене свято своїх сіл зібралися чимало жителів і гостей краю. Навіть молодші школярі принесли на ярмарок вироби, зроблені власними руками. Була і різноманітна випічка від місцевих школи та дитсадка.

   Ведуча ярмарку, директор Рудьківського будинку культури Ольга Смик, оголосила хвилину жалоби за сімома загиблими на війні з рф бійцями ЗСУ, жителями Китайгородської ОТГ. Далі староста округу Михайло Векленко сердечно подякував землякам за велику підтримку, надану краєм у вигляді збору продуктів, теплих речей, прихистку біженців. Зокрема лише Щербинівка, маленьке сільце округу на межі з Полтавщиною, дало дах над головою і стіл 30-ти вимушеним переселенцям. Всього ж тут рятувалися від орди кількасот приїжджих людей.

   Порадували гарними патріотичними піснями юні місцеві артисти. Під час ярмарку за вироби дітей, випічку, розіграш трьох лотів Петриківських тарілей, добровільних пожертв зібрано, за інформацією О. Смик, 32 тисячі гривень. Кошти будуть передані військовій частині, де служить житель Рудьківського округу Олег Тищенко, для придбання автомобіля замість пошкодженого в боях. Так разом кується та омріяна поколіннями українців Велика Перемога над одвічним, підступним ворогом.                                                                   

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ