У Раковому Синельниківщини знайдені артефакти Бронзової доби
Наприкінці жовтня археологи відшукали у Синельниківському районі кілька історичних артефактів, датованих другим тисячоліттям до нашої ери. Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр з охорони історико-культурних цінностей, передає "Відомо".
Зазначається, що унікальна історична локація у селі Раковому була знайдена археологами ще у 2015 році.
Під час розкопок наприкінці жовтня 2024 року фахівці знайшли значну кількість кераміки, датовану періодом Бронзової доби. Археологи встановили, що на цьому місці проживали кочові племена.
Історики зазначили, що після підготовки належної документації цей об'єкт отримає статус культурної спадщини.
Нагадаємо, студенти разом із науковцями історичного музею провели в серпні археологічну експедицію на межі із Полтавською областю і знайшли цікаві предмети козацької доби.
Експедиція тривала декілька тижнів та дала дієві результати. Вона відбувалась на межі з Полтавською областю, у селі Чернеччина Магдалинівського району. Також на території Нехворощанського Успінського монастиря, який відомий ще з другої половини 17 століття. Окрім відділу археології музею, взяли участь студенти з кіількох вузів, яких об'єднав проєкт на сфери за допомогою якої, пам'ятки археології досліджуються неагресивним способом. Студенти представляли свої університети, серед яких Університет митної справи та фінансів, Політехніка та Державний національний університет.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я