У ВР «слуги» прихватизували Рахункову палату

За матеріалами інтернет-видань 01.11.2024 41

   Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату.

   Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ!

   Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу.

  Взяття під контроль цього органу, який формується Верховною Радою і підзвітний парламенту, відбувся наприкінці 2023 року. Тоді з'явилося 5 вакансій у Рахунковій палаті. Група послів G7 написала дуже різкого листа на адресу голови ВР Стефанчука з вимогою ухвалити новий закон із новими конкурсними процедурами, а тоді вже обирати нових членів Палати. Листа проігноровано.

Ольга Піщанська. Всі новини на тему: Ольга Піщанська

   Тоді обрали нових членів і стрімко з них призначили голову Рахункової палати – Ольгу Піщанську. Найсмішніше те, що навіть за старими процедурами вона не могла стати ані членкинею, ані головою Рахункової палати, бо... не знала англійської мови, як того вимагає закон. На співбесіді її питали англійською, вона відповідала українською – це цирк і порушення закону!

   Група послів G7 пише ще одного листа: ухваліть закон і відправте Піщанську та инших, обраних за старою процедурою, на перевірку на доброчесність до Дорадчої групи експертів! Другий лист Верховна Рада знову проігнорувала. І 30 жовтня ухвалила законопроєкт, який залишає Ольгу Піщанську панувати ще на майже 5 років, тому що в законопроєкті, який хвалить "опозиціонер" Желєзняк, є норма про скорочення кількості членів Рахунковові палати із 13, як зараз, до 11. І встановлюється новий кворум для ухвалення рішень – дві третини голосів проти простої більшості, як зараз.

   Виходить, що 6 нових членів Рахункової палати, яких оберуть за участі міжнародних експертів, нічого не зможуть ухвалити без голосів Піщанськоі і когось із чотирьох, обраних за старою процедурою членів Рахункової палати.

   Тепер я хочу звернутися до можливої логіки президента Зеленського. Припустімо, він хоче мати у Рахункові палаті "на 100% свою людину" на посаді голови, бо нікому не довіряє і хоче точно знати, хто скільки вкрав. Ок. Добивається призначення Піщанськоі всупереч позиції G7, які дають нам зараз дві третини бюджету. Але чи може Зеленський довіряти Піщанській у питанні реального аудиторського контролю? Я би не стала, бо кадрами в Рахункові палаті, як кажуть мої джерела, опікується радник голови Рахункової палати, якого Піщанська сама собі призначила, – колишній заступник генпрокурора Юрія Луценка Дмитро Сторожук. Він – фігурант антикорупційних розслідувань, зокрема, журналісти Bihus.info розкопали, що Сторожук допоміг аферисту міжнародного масштабу Дмитру Малиновському зробити фейкове свідоцтво про смерть, щоби його не шукали іноземні органи правопорядку? "Мертвий" Малиновський завдяки допомозі Сторожука жив у Франції в замку, який пізніше заарештувала французька поліція. Чи ви, мій шановний читачу, довірили би підрахунок ваших (бюджетних) грошей людям, якими керує Сторожук? Невже президент Зеленський довіряє?

   Чи знають про цю історію у посольстві Франції? Чи розуміють вони, як законопроєкт, який ухвалили всупереч вимогам цього ж посольства, консервує ситуацію, коли Рахункова палата лишається під контролем Піщанськоі, призначеної всупереч листу за підписом французького посла, і Дмитра Сторожука, який допомагав аферисту міжнародного масштабу?

   Вчора я мала нагоду поставити питання про те, чому французьке посольство і, загалом, G7 не вимагають ухвалити направду прогресивний закон для докорінної реформи Рахункової палати на презентації Тіньового звіту громадських організацій про поступ України на шляху до ЄС. Очільниця Представництва ЄС Катерина Матернова сказала, що відреагує після того, як побачить фінальний текст. Відмовився відповідати по суті питання і заступник посла Франції, що разом із пані Матерновою був на згаданому заході.

    "Європа мовчала", – як сказав би Олександр Олесь.

   ЗМІ подали новину про ухвалення законопроєкту некритично – ура, ухвалили! А те, що інституція під загрозою знищення, через скорочення кількості членів Рахункової палати і нову формулу кворуму не написав, здається, ніхто. Були застереження тільки від Трансперенсі інтернешнл Україна, експертам якої вдалося дещо покращити законопроєкт від першого до другого читання в частині конкурсних процедур і уточнення вимог до міжнародників у конкурсній комісії. Але все це не має значення, бо Піщанська і Сторожук будь керувати Рахунковою палатою і після приходу туди нових членів, обраних за новими процедурами за участі міжнародників.

   Якщо президент підпише #10044-Д. Якщо. G7 промовчить.
 

   Ліворуч – радник голови Сторожук, праворуч – голова Рахункової Піщанська на заході, який на сайті РП названо так: "Гарантії незалежності та доброчесності (!): відбулась зустріч із представниками МВФ".

   P.S. МВФ якогось дива схвалив цю консервацію під Піщанську і Сторожука попри пояснення народних депутатів, зокрема, Анастасії Радіної, Голови Комітету ВР з антикорупційної політики, є версії, чому в МВФ так повелися чи на що повелися?

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ