Україна може експортувати щомісяця 350-400 тисяч тонн ріпаку
На думку аналітиків ВАР, від обсягів виробництва ріпаку в Канаді залежатимуть подальші цінові тренди на глобальному ринку. На ньому помітне зростання цін на ріпак, і український ринок це вже відчуває.
Як пояснюють експерти, експорт ріпаку в Україні наразі трохи знизився. Наша держава може експортувати 350-400 тис. тонн щомісячно. Та фактичний експорт менший на 100-200 тисяч тонн.
"На вересень український ріпак законтрактовано за форвардами з поставкою до Румунії, Литви, Німеччини виключно автомобільними та залізничними шляхами. На малих річкових портах форварди не укладаються, там функціонує лише спотовий ринок.
Пропозиція ріпаку низька. Переробники поступово підтягують рівень закупівельних цін до 14 тис. грн/т, в окремих областях цінники сягають 14200 грн/т. Великі партії по 2-3 тис. тонн ріпаку спрямовуються до ЄС, що змушує вітчизняних переробників піднімати ціни”, - зауважили експерти.
Найближчим тижнем умовні ціни на малих річкових портах можуть зрости до 380-390 $/т, закупівельні ціни переробників – до 14400 грн/т.
Додамо, що Україна цього року зібрала 3,7 млн. тонн ріпаку. Порівнюючи з врожаями минулих років, це рекордний показник за останні роки. Дані Держстату інформують, що 2022 року було зібрано 3, 2 млн. тонн ріпаку, 2021 року - 2,9 млн. тонн, 2020 р. - 2,5 млн. тонн цієї культури.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я