Українські виробники прискорили продаж залишків пшениці, прийнявши поточні цінові рівні як максимальні
КУКУРУДЗА
Українська кукурудза продовжує активно конкурувати з бразильською та аргентинською. На окремих ринках вона все ще має конкурентні переваги, проте наближається період активної пропозиції південноамериканської кукурудзи, що призведе до насичення світового ринку.
Ціни на внутрішньому ринку продовжують знижуватися під тиском високої пропозиції, втративши в середньому 4-5$ за тиждень.
Кукурудза нового врожаю також зазнала незначного зниження і торгувалася на рівнях 200–202 $/т DAP.
ПШЕНИЦЯ
Наближення нового врожаю створює як психологічний, так і фізичний тиск на трейдерів, які утримують довгі позиції. Це також впливає на ціни, оскільки зростаюча пропозиція змушує трейдерів активніше продавати та фіксувати реалізацію запасів на зовнішньому ринку.
Водночас українські виробники прискорили продаж залишків пшениці, прийнявши поточні цінові рівні як максимальні перед новим урожаєм який торгується з суттєвим дисконтом відносно поточного.
У свою чергу пшениця нового врожаю стає все більш цікавішою в результаті чого спред між старим та новим врожаєм продовжує скорочуватися. У портах Одеси пшениця 11.5% торгувалася на рівнях 212-214$ на умовах DAP, фуражна пшениця - 202-204$ DAP.
СОНЯШНИК
Збільшення пропозиції соняшника на ринку дозволило переробникам накопичити значні запаси на квітень, а окремим заводам – навіть на травень. Це спричинило зниження цін, оскільки ослаблення попиту посилило тиск на ринок. У середньому соняшник знизився на 400–600 грн/т.
Соняшникова олія знизилася на 10-20$ і торгувалася на рівнях 1120-1135 $/т DAP порт.
РІПАК
На біржі MATIF ф'ючерси зазнали значних коливань останніми тижнями. Після різкого падіння, спричиненого торговельними війнами, ціни почали відновлюватися. Водночас через напружену ситуацію в міжнародній торгівлі новий урожай у ЄС залишається під тиском, що може змусити українських експортерів шукати альтернативні ринки збуту.
СОЯ
Ринок сої залишається малорухливим. За тиждень ціни не зазнали значних змін. Для сої ГМО ціни у портах Одеси становили 388-390$ на умовах DAP, для не ГМО - 422-425$ DAP.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я