«Український фермер не запитує, чи йти йому в поле»
За словами Віталія Коваля на економічному форумі в Давосі, в українському ДНК, через пережитий голодомор, є розуміння обовʼязкового посіву і збору врожаю. Адже від цього залежить виживання країни, нації і продовольча безпека загалом.
"Попри війну, український фермер не запитує, чи йти йому в поле, а робить це. Бо розуміє - це вклад не лише в економіку України, а й у збереження життів і подолання голоду. Сьогодні 1 га української землі - це врятовані на рік від голоду 18 людей у світі. Саме тому потрібно якнайшвидше розмінувати с/г землі і повернути їх в сівообіг", - підкреслив Міністр агрополітики.
Він подякував партнерам та міжнародним організаціям за підтримку фермерів на прифронтових територіях. При цьому наголосив на важливості забезпечення українського фермера більшим доступом до фінансування.
Адже кількість кредитів в агрогалузі в співвідношенні до ВВП, яке виробляє Україна, лише 9%. В світовій практиці цей відсоток більше 50. Це означає, що в України наразі немає спроможності інвестувати в переробку.
«Середня ціна українського експорту за минулий рік склала 315 доларів. Це малий показник, через те, що здебільшого ми експортуємо сировину. Хоча в цій сировині інколи до 75% імпортної складової. Тому українська продукція має право бути на європейських ринках. І я постійно наголошую на цьому в розмовах з європейськими колегами», - зауважив Міністр.
Наразі українські фермери не в рівних умовах з європейськими:
«Немає дотацій, аграрії працюють на замінованих полях, а ворожі дрони розбивають комбайни наших аграріїв. Та навіть в цих умовах вони забезпечують продовольчу безпеку і не опускають рук».
Міністерство аграрної політики та продовольства України
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я