Українці є народ-переможець Другої світової, - Віктор Ющенко

За матеріалами інтернет-видань 10.05.2025 108
    Командир одного зі стрілецьких батальйонів Другого Українського фронту майор Романенко (в центрі) розповідає югославським партизанам і мешканцям села Старчеве про єфрейтора Вітю Жайворонка (ліворуч). В 1943 році Вітя приєднався до частин ЧА, які штурмували Дніпропетровськ, за участь у боях на території Югославії нагороджений орденом Червоної Зірки. Жовтень 1944-го. Фото: waralbum.ru
   Шановні друзі,
У Другій світовій війні взяла участь 61 держава світу, а це − 80 % людства. До армій країн-учасниць війни було залучено понад 110 мільйонів солдатів. Загальні втрати військових та цивільного населення під час війни, за різними даними, становлять від 50 до 65 мільйонів людей. З них приблизно від 8 до 10 мільйонів – українців. Це майже чверть усього тогочасного населення України!
   Віктор Ющенко, третій президент України, сторінка ФБ.
   Згадаймо із чого, все почалося?
  Якраз 23 серпня 1939 року Німеччина і Радянський Союз уклали договір про ненапад, відомий також як Пакт Молотова-Ріббентропа. У таємному додатку до угоди сторони домовилися про розподіл сфер впливу у Східній Європі. Цей договір став прологом до Другої світової війни, яка почалася через тиждень після його підписання.
   Через тиждень після підписання договору про ненапад із СРСР Гітлер 1 вересня 1939 напав на Польщу, окупувавши її західну частину. А 17 вересня Сталін ввів війська у східну частину міжвоєнної Польщі. Польщу було поділено по річках Вісла і Сян.
   В Брест-Литовську у вересні 1939 року відбувся спільний військовий парад Вермахту і Червоної армії, який приймали генерал Гайнц Гудеріан та комбриг Семен Кривошеїн.
   Нагадаю, сукупні людські втрати на території України впродовж 1939–1945 років, включаючи військових і цивільних, оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.
   Загалом же з 1939 до 1945 роки, враховуючи тих, хто загинув від рук обох режимів, був вивезений на примусові роботи, репресований або ж депортований, населення України зменшилося із майже 41 мільйона до 27 мільйонів.
Було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, вивезено 550 промислових підприємств, незліченну кількість історичних цінностей. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР.
     А який внесок зробили українці у перемогу над нацизмом?
Загальна кількість мобілізованих з території України за роки війни до Червоної армії становила близько 7 мільйонів. Кожний другий з них загинув, а кожний другий із тих, хто вижив, повернувся інвалідом. Крім Червоної армії, вихідці з України воювали в арміях Польщі (120 тисяч), США (80 тисяч), Канади (45 тисяч), Франції (5 тисяч).
Сотні тисяч українців боролися проти нацистів у лавах партизанів та повстанців. Семеро українців були командувачами фронтів і армій, 200 – генералами.
   Понад дві тисячі українців за героїзм під час боїв отримали найвищу нагороду в СРСР – звання Героя Радянського Союзу.
   У 1944 році кожен третій військовослужбовець Червоної армії був вихідцем з території України. У піхотних частинах і з’єднаннях 1–4 Українських фронтів українці становили 60–80%.
   І сталін, і путін не визнали внесок України у перемогу над нацизмом:
24 травня 1945 року на урочистому прийнятті в кремлі з нагоди капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні, йосип сталін проголосив тост: «Я п’ю, насамперед, за здоров’я російського народу тому, що він є найвидатнішою нацією серед усіх націй, що входять до Радянського Союз..., тому що він заслужив у цій війні загальне визнання як керівна сила Радянського Союзу серед усіх народів нашої країни».
путінська росія прихватизувала перемогу над нацизмом у Другій світовій війні і перетворила її у засіб просування своїх новоімперських агресивних планів.
   Президент росії путін та пропагандистські ресурси кремля упродовж десятиліть цілеспрямовано знищували пам'ять про внесок України та антигітлерівської коаліції у перемогу над гітлеризмом.
Це стало передумовою для навішування кремлем тавра «фашисти» на українців і початку у 2014-му році війни проти України..
   Для великої кількості іноземців, ті, хто звільняв Європу зі сходу, були абстрактними “росіянами”, хоча це зовсім не так. Орієнтовна кількість українців, які віддали своє життя в боях за вільну Європу, сягає більше 3 мільйонів бійців. В окремих підрозділах і навіть фронтах Червоної Армії більшість особового складу складали українці.
   Дорогі мої Українці, а тепер питання риторичне, - А чи потрібно їхати будь-кому до москви на Червону площу, коли ми є народ ПЕРЕМОЖЕЦЬ?!
    Слава Україні!
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ