Успіх України допоможе подолати Заходу розбіжності

За матеріалами інтернет-видань 11.03.2024 375
 

    Дональд Туск із виборцями

   На третьому році масштабної війни ми все більше стикаємося з розбіжностями й розколами Заходу

   Після початку масштабної російсько-української війни ми багато говорили про надзвичайну єдність Заходу перед обличчям російської агресії. Ця єдність виявилася одним зі стратегічних прорахунків російського президента володимира путіна, який, очевидно, сподівався, що Захід «проковтне» його агресію і побоїться відмовися від економічного й політичного співробітництва з росією.

   Однак на третьому році масштабної війни ми все більше стикаємося з іншою тенденцією — розбіжностями й розколами. Демократи і республіканці у Конгресі США досі не можуть дійти згоди щодо ухвалення рішення про допомогу Україні, — пише Віталій Портников для Радіо.Свобода.

   Слова президента Франції Емманюеля Макрона щодо можливості присутності західних військ в Україні викликали негативну реакцію у багатьох країнах Заходу.

А в Центральній Європі з кожним днем поглиблюється розкол між партнерами по Вишеградській групі.

   Розбіжності у поглядах стали очевидними ще на останньому саміті Європейського союзу у листопаді минулого року, коли премʼєри Польщі й Чехії Дональд Туск і Петр Фіала приєдналися до критиків своїх колег з Угорщини та Словаччини Віктора Орбана і Роберта Фіцо. Але це був тільки початок конфлікту. Зустріч на рівні Вишеградської групи завершилася публічною дискусією щодо війни в Україні й обміном жорсткими заявами між Туском і Орбаном.

             Було б непогано, щоб володимир путін знову прорахувався

   «Ця подія — найяскравіший доказ того, що без елементарного, якщо не консенсусу, то хоча б зближення позицій з найважливішого на даний момент питання єдність держав у регіональному чи політичному плані може утримуватися лише штучно, за інерцією чи звичкою, але не на постійній основі. Тему України оминути неможливо. Між двома парами, на які розкололася ця четвірка, утворився величезний розрив щодо цінностей. Туск і Фіала — навіть якби захотіли — не змогли б знайти собі сьогодні в ЄС партнерів, які були б від них далі за ціннісним орієнтиром, ніж Орбан і Фіцо», — наголошував коментатор братиславського видання Sme.

 

   Наслідки виявилися небезпечними для стосунків Чехії і Словаччини — двох найближчих сусідів по регіону, які колись були частинами єдиної держави. У Празі повідомили, що припиняють міжурядові консультації.

   «Можливо, сьогодні саме такий момент в історії чесько-словацьких стосунків. У той час, як Фіцо відкрито говорить про те, що ЄС нібито підтримує взаємне знищення слов’ян, чеський уряд організує закупівлю 800 тисяч одиниць артилерійських боєприпасів для Києва. Знаєте, це дійсно діаметрально протилежні відправні точки!» — наголосив оглядач чеського видання Echo24.cz.

   Й на цих діаметрально протилежних позиціях перебувають сьогодні Польща і Чехія з одного боку і Угорщина зі Словаччиною з іншого. Про намагання врегулювати економічну кризу в стосунках України і Польщі я тут вже й не згадую! Все це — тенденція, яка не може вважатися обнадійливою. І як її подолати?

   Насправді тільки одним — переломом у війні і успіхом України. Треба визнати, що по мірі продовження воєнних дій й відсутності достатньої допомоги для України негативні тенденції у Європи й на Заході в цілому будуть тільки посилюватися — і на це також розраховують у кремлі.

   Було б непогано, щоб володимир путін знову прорахувався.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ