Відповіді лікарів на найпоширеніші питання про вакцинацію
1.Чи може людина зробити щеплення, якщо у неї не укладена декларація з сімейним лікарем?
Декларація з сімейним лікарем для щеплення від COVID- 19 не обов'язкова. Втім, її наявність значно прискорює процес внесення даних про ваше щеплення до електронної системи охорони здоров’я. Якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, необхідно взяти із собою на щеплення паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків.
2.Чи можна вакцинуватися при наявності кардіостимулятора?
Наявність кардіостимулятора не є протипоказанням для вакцинації. Втім, перед щепленням слід проконсультуватися з кардіологом. Якщо аналізи та загальний стан пацієнта в нормі, то наявність захворювання серцево-судинної системи є показанням для вакцинації.
3.Що робити, якщо після вакцинації підвищилася температура?
Подібні реакції з високою температурою зазвичай виникають в результаті відповіді імунної системи на ключовий компонент – антиген, що нагадує ту складову, для боротьби з якою він призначений. Втім стійка температура вище 39 градусів – це привід звернутися до лікаря.
4. Які можуть бути наслідки вакцинації, якщо людина вже хворіє на COVID-19, але без симптомів?
Вакцинація під час хвороби чи інкубаційного періоду не підвищує ризик виникнення реакцій на вакцину та не впливає на тяжкість перебігу захворювання. Якщо ж після вакцинації у вас з’явилися характерні тривалі симптоми захворювання на COVID-19 (висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку), варто звернутися до лікаря.
5. Яку з вакцин проти COVID-19 краще обрати людям похилого віку?
Вакцини від COVID-19 були винайдені передусім для людей літнього віку з усім їхнім «букетом» хронічних захворювань. Вони мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання. Тож вакцинувати таких людей безпечно будь-якою вакциною проти COVID-19.
Так про найпоширеніші питання поінформував Дніпропетровський обласний медичний центр соціально значущих хвороб.
На сьогодні 257 жителів Дніпропетровщини одужали після COVID-19, нових випадків за добу – 102. Повідомляє пресслужба Дніпропетровської ОДА.
Зокрема, найбільша кількість нових випадків COVID-19 зафіксована у Кривому Розі( 64 особи), 12 осіб у Дніпрі і один у Павлограді.
9 випадків коронавірусу підтвердили у Широківському районі, 7 – у Солонянському, по 2 у Криворізькому, П’ятихатському та Синельниківському, по 1 – у Криничанському, Царичанському і Юр’ївському районах.
Загалом на Дніпропетровщині – 241586 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. Одужало 228901 особа, померло 8777 людей.
Понад 1 млн. 212 тис. людей вакциновані двома дозами.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Коментарі (0)