Водопілля 2024 року на Дніпрі не прогнозується високим
Вперше за майже 70 років спостерігається затоплення повеневими водами Великого Лугу. Востаннє це явище за схожими величинами спостерігалось у 1955 році, проте його проходження було у травні, а не у березні, як цього року. Повідомляють метеорологи Українського гідрометеорологічного центру.
Зазначається, що у першій декаді лютого, майже на місяць раніше за середні багаторічні показники, такий ранній початок повені спостерігався внаслідок надходженням повеневих вод до Дніпра з території суббасейну Прип’яті, де водопілля взагалі розпочалось наприкінці січня. Зимовий паводок і на його фоні водопілля у суббасейні Прип'яті супроводжувалось затопленням значних заплавних, прируслових територій на Волині, Рівненщині та за межами України.
Втім, рекорд щодо самого раннього початку водопілля не був побитий: у 2002 році повінь розпочалась у третій декаді січня.
"За аналізом даних супутникових зображень, отриманих за допомогою супутників Sentinel, внаслідок пропуску водопілля через каскад Дніпровських водосховищ, повеневі води починаючи з кінця лютого поступово почали заходити у відгалужені меандри, плавні Дніпра у Великому Лузі, а вже з березня спостерігається затоплення, поки незначним шаром води, великих територій Лугу, окрім його північно-східної частини. У роки високих водопіль до створення Каховського водосховища (1931, 1940, 1942, 1947, 1951 тощо), територія Великого Лугу затоплювалась майже повністю за виключенням окремих ділянок і представляла собою практично суцільну водяну поверхню", - йдеться у повідомленні.
За прогнозами фахівців, цього року повторення таких масштабів затоплення не очікується, адже за своїми гідрологічними характеристиками, водопілля 2024 року на Дніпрі не прогнозується високим. Його величини не перевищуватимуть середніх багаторічних значень.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я