«Впроваджуючи будь-що, потрібно вміти аналізувати», - ФГ «Свєтлова»

За матеріалами інтернет-видань 12.05.2024 563
«Впроваджуючи будь-що, потрібно вміти аналізувати», - ФГ «Свєтлова»

На думку Вадима Свєтлова, керівника  ФГ "Свєтлова" з Сумської області, від впровадження точного землеробства залежить успішність виробництва. 
Господарство обробляє 1300 га. Завжди вирощували традиційний для багатьох господарств набір: кукурудзу, соняшник, пшеницю, сою. Потім стали відходити від класичної кукурудзи й вирішили додати до сівозміни більш нішеві культури - гречку та просо. Водночас,  виникли питання щодо внесення змін у технології вирощування культур.
Постала потреба в   аналізі ґрунтів і картографуванні полів.

"Ми заплатили за агрохімічний аналіз ґрунту 11 тис. доларів, тобто 8,6 дол. на гектар. Спочатку я не розумів, чому ми маємо заплатити стільки грошей і що це нам дасть. Виявилося, що наші ґрунти бідні на цинк, і ця нестача відбирає в нас тонну на гектар врожайності кукурудзи. Пофорсункова система обприскувача економить 30–40 доларів на гектар. Тож я раджу всім іти в точне землеробство й не економити на впровадженні новацій", - розповів фермер.

Він підкреслив, що минулого року урожайність сої вийшла 3 т/га за очікування 2,5 т/га. В цьому заслуга сприятливих погодних умов.

"А було так, що з осені під сою ми не поклали в ґрунт калій, а навесні його внесення вже небажане, бо дає підкислення ґрунту, чого соя не любить. Внесли лише азот і фосфор — так нам рекомендували наші партнери з AgriLab. Ця порада не лише дала нам урожай більше очікуваного, а й здешевила внесення добрив", - поділився Вадим Свєтлов.

За його словами, в господарстві на початку війни комбайн обладнали датчиками картографування. Тепер фахівці спостерігають, як  варіюється врожайність на різних ділянках.

"На одному з полів, наприклад, взяли на тонну сої менше. Аналіз показав, що так сталося через істотний дефіцит калію. Крім того, на всіх без винятку полях виявилася нестача цинку. Приміром, фосфору та калію достатньо, а цинку ні. Внесли сульфат цинку — отримали збільшення врожаю. При цьому не вкладали в ґрунт нічого зайвого й у такий спосіб суттєво заощадили. Тобто важливо діяти свідомо, а карти врожайності покажуть, чи правильну технологію ми застосували", - зазначив керівник господарства.

До важливих складових успішності роботи фермер додає, крім аналізу ґрунтів, картографування врожайності, контролю норм внесення добрив і ЗЗР, ще й застосування автопілотів, а також системи Section Control. Вона автоматично вмикає чи вимикає окремі секції обладнання на певних ділянках поля.

"Щоб спростити аналіз даних і покращити контроль за проведенням операцій на полі, ми використовуємо цифрову платформу Cropwise. Це теж важливий елемент точного землеробства. Усе перелічене — найнеобхідніші системи, які дають змогу впливати на собівартість вирощування, заощаджувати кошти на добривах і препаратах. Отже, є можливість працювати ефективніше. Однак, впроваджуючи будь-що, потрібно вміти аналізувати результати. І звісно, добре розбиратися в технологіях", - прокоментував керівник виробничу діяльність ФГ "Свєтлова".

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ