Врятував від вірної смерті: під Дніпром кришнаїт тримає 347 корів, яких хотіли здати на бойню

За матеріалами інтернет-видань 24.05.2021 103

Керівник ферми «Гопал» Андрій Биков з села Цибульківка Дніпропетровської області містить 347 биків, волів і корів

Причиною, що спонукала його зайнятися змістом притулку для корів, Андрій Биков називає свою релігію: колишній дніпропетровський підприємець сповідує кришнаизм.

«Коли років вісім назад я почав рятувати від забою корів, вирішив поселити їх в одному з покинутих сіл: купив кілька будинків на околиці і створив там для них ферму, забезпечив нормальним годуванням і доглядом, найнявши працівників, - каже Андрій Биков. - Однак через деякий час, коли стадо досягло 180 голів, що залишилися в цьому селі кілька сімей пенсіонерів стали обурюватися таким сусідством, звернулися за підтримкою до влади. Тоді я знайшов кілька напіврозвалених колгоспних корівників в інших селах, привів їх в порядок і переселив туди корівок. Зараз під моєю опікою 347 корів, биків і волів. Основна їх частина живе на фермах в чотирьох селах. Щоб побувати на кожній з них, мені потрібно проїхати більше 300 кілометрів. Деяких корів прилаштував жити у дворах 12 сільських сімей - в обмін на те, що вони забирають собі молоко,

Бюджет проекту складає 300 000 гривен в місяць. Взявся за нього тому, що він віруючий кришнаїт. У Ведах (збірнику древніх священних писань індуїзму) сказано, що корова - це священна тварина. Вважається, якщо вона вмирає власною смертю, то в наступному житті народиться людиною, причому хорошим, зі світлою душею. Якщо ж смерть буде насильницької, то в кращому випадку буде знову коровою.

«На кожну з ферм я найняв керуючих, а вони на свій розсуд підібрали працівників, - продовжує Андрій Биков. - До персоналу наших ферм пред'являється ряд вимог: не курити, на роботі не лихословити, не кричати, не бити корів », - зауважує він.

За його словами, утримувати тварин йому допомагають благодійники: серед них є як кришнаїти, так і християни й іудеї з України, США, Бельгії, Росії.

«У нас є програма особистої опіки. Це коли людина оплачує зміст тієї чи іншої корови, жертвуючи по три тисячі гривень на місяць. Зате він може отримувати масло, сир, інші продукти, зроблені з молока цієї корівки. Відправляємо їм ці продукти не часто - раз в два тижні, а то й раз на місяць. Адже високоудійних корів у нас дуже мало. Основна частина нашого поголів'я дає трохи молока - два-п'ять літрів на добу. У нас живуть корови понад 20 років », - каже Андрій Биков.

В даний час Андрій Биков припинив викуповувати тварин, яких здають на бійню: не вистачає коштів на утримання наявного великого стада. Але в майбутньому планує розширити притулок для корів за рахунок доходів від ряду нових проектів: тепличних господарств, баз туризму і відпочинку, йога-центрів, реабілітаційного центру для людей з проблемами опорно-рухового апарату.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ