Як подати скаргу на порушника закону про мову? Пояснює омбудсмен
Часом громадяни, надсилаючи повідомлення щодо порушення закону про мову в Україні, роблять це неправильно. Зокрема, вказують недостатньо інформації задля належного реагування мовного омбудсмена.
У зв'язку з цим Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь (на фото) роз'яснив, які відомості має містити скарга про недотримання вимог закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
"На жаль, значна частина з них (скарг), що надходять електронною поштою, не містить достатньої для належного реагування інформації. Відсутність у зверненні даних про особу заявника, як того вимагає Закон, унеможливлює розгляд власне як звернення чи скарги", – наголошує омбудсмен.
Крім того, відсутність відомостей про особу порушника часто унеможливлюють комунікацію з ним у майбутньому і, відповідно, застосування санкцій, передбачених законом. Кремінь закликає вказувати у зверненнях найменування юридичної або фізичної особи-підприємця, які порушили закон.
Фото: garagestock/Depositphotos |
Щоб прискорити швидкість реагування та підвищити якість розгляду скарг і застосування санкцій, мовний омбудсмен просить громадян вказувати у зверненнях таку інформацію:
- прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи;
- суть скарги: який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою та яким чином порушив закон про мову;
- письмова скарга має бути підписана заявником із зазначенням дати (підпис в електронному зверненні не обов'язковий);
- електронна скарга має містити електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним (телефон, соцмережі, месенджери тощо).
Важливо: звернення має містити докази. Йдеться про аудіо-, відеофайли або письмові свідчення очевидців тощо.
Особа, яка стала свідком порушення закону про мову, може подати скаргу впродовж 6 місяців, але не пізніше.
Нагадаємо, повідомити про порушення Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" можна на електронну скриньку: lyst@mova-ombudsman.gov.ua
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я