З часником в Україні також проблеми. Але ще гірше, що їх наче як не помічають. І вже точно, що ігнорують

Микола Ясень 15.02.2025 162

Україна забезпечує лише 30% власних потреб у споживанні часнику

Україна забезпечує лише 30% власних потреб у споживанні часнику

АГРОНЬЮС + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"

ЩЕ КІЛЬКА ЛІТ ТОМУ ЦІНИ НА ЧАСНИК В УКРАЇНІ СТАЛИ ЗАХМАРНИМИ. А БУКВАЛЬНО ОСТАННІМ ЧАСОМ ЗАХМАРНІ ЩЕ Й ПРАКТИЧНО ПОДВО/ЛИСЯ. І РЯМО ДИВНО, ЩО ЦЬОГО НАЧЕ НЕ ПОМІЧАЮТЬ ФЕРМЕРИ, ПО СУТІ ВАРТІСТЬ ЧАСНИКУ ЗАЛИШАЄТЬСЯ "БАЗАРНОЮ", ПОЗАЯК ЙОГО ВИРОЩУВАННЯМ ПЕРЕЙМАЮТЬСЯ ГОЛОВНИМ ЧИНОМ ПРИСАДИБНІ, СІМЕЙНІ А ТО Й ІНДИВІДУАЛЬНІ СЕЛЯНСЬКІ ГОСПОДАРСТВА. ТА ЩЕ ЯК НА ЛИХО РАНІШЕ НА БІЛЬШ-МЕНШ ЗНАЧНИХ ПЛОЩАХ ЦЕЙ ОВОЩ ВИРОЩУВАВСЯ У ЗАПОРІЗЬКІЙ, ХЕРСОНСЬКІЙ ТА МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ, А ВРОНИ НИНІ, НА ПРЕВЕЛИЧЕЗНИЙ ЖАЛЬ, НІЯК НЕ ЗВІЛЬНЯТЬСЯ ВІД РАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ. ТО ЩО, НА ЦЕ ТАК І НЕ БУДУТЬ РЕАГУВАТИ ФЕРМОРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА ІНШИХ РЕГІОНІВ? АЛЕ Ж ПРОБЛЕМА ТІЛЬКИ ЩЕ БІЛЬШ ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ. ЧИТАЙТЕ:

Поки Україна не може повністю забезпечити себе часником і покриває лише 30% власних потреб у цьому овочі. Але за систематичного розвитку галузі та будівництва сховищ для зберігання часнику можна досягти вищого рівня забезпечення. Про це розповіла президент Асоціації виробників часнику України, представник нідерландської компанії з вирощування часнику та цибулі Gourmet Юліанна Мусса, передає AgroPortal.

Експертка зазначила, що за останні три роки площі під часником в Україні відчутно зменшились внаслідок окупації територій у Запорізькій та Херсонській областях. І сьогодні ця культура вирощується приблизно на 1000-1500 га. Але насправді точно підрахувати площі дуже складно, оскільки в цьому процесі задіяно багато малих фермерських господарств, сімейних ферм, які вирощують часник без документів, не показуючи це в реєстрі.

«Проблема зберігання залишається гострою, є потреба у якісних сховищах. На жаль, в Україні ще не маємо в потрібній кількості професійних сховищ», – вважає Юліанна Мусса.

Вона додає, що багато українських фермерів полишають справу з часником, тому що зазнали збитків, не навчилися його вирощувати та не знайшли для своєї продукції ринку збуту.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ