За нових критеріїв бронювання існування малих фермерських господарств під загрозою

Микола Ясень 11.01.2025 116

 

AGRONEWS.UA   + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"

СКЛАДАЄТЬСЯ ВРАЖЕННЯ, ЩО ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА МУЛЯЮТЬ КОМУСЬ В УКРАЇНІ, І ДУЖЕ, ВСЕ ОДНО, ЯК КІСТИ ПОПЕРЕК НЕНАСИТНОГО ГОРЛА. ТО ВЕРХОВНА РАДА ЗБИРАЛАСЯ ПО СУТІ НА ЗАКОНОДАВЧОМУ РІВНІ ЛІКВІДУВАТИ ГЕТЬ УСІ ПІДСТАВИ ФЕРМЕРАМ, ПЕРЕДУСІМ МАЛИМ ТА СЕРЕДНІМ,  ЗАЛИШАТИСЯ І ПРАЦЮВАТИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ, А ЩЕ ТОЧНІШЕ У СВОЇХ СЕЛАХ, ЗАБЕЗПЕЧУЮЧЧИ СОБІ І ОДНОСІЛЬЧАННЯМ БЛАГОПОЛУУЧЧЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ПОБУТОВІ, МЕДИЧНІ, ОСВІТНІ, КУЛЬТУРНИЦЬКІ ТА ІНШІ ГАРАНТІЇ, А ТЕПЕР І НА УРЯДОВОМУ РІВНІ ЗАТВЕРДЖУЮТЬСЯ НОВІ КРИТЕРІЇ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРТСТВА, В ЯКІ НАВІТЬ СЕРЕДНІ, НЕ ГОВОРЯЧИ УЖЕ ПРО МАЛІ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА, НЕ ВПИСУЮТЬСЯ,
А ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО НЕ ВПИСУЄТЬСЯ КОЛИСКА НАЦІЇ  - УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО. В ТАКОМУ ВИПАДКУ Й ВИНИКАЄ ЗАПИТАННЯ, ЯКУ Ж УКРАЇНУ БУДУЄ ТА РОЗБУДОВУЄ НИНІШНЯ У НАС ВЛАДА "СЛУГ НАРОДУ"? ЧИ НЕ БЕЗЛЮДНУ ЧАСОМ, НЕ ПУСТЕЛЬНУ У ВІТЧИЗНЯНИХ СТЕПАХ, ДЕП ПРИВІЛЬНО ПОЧУВАТИМУТЬСЯ ЛИШЕ ЗЕМЕЛЬНІ МАГНАТИ ТА ОЛІГАРХИ? 

Нові критерії бронювання можуть поставити малі фермерські господарства під загрозу існування

Оновлені критерії бронювання працівників у сільському господарстві, затверджені Мінагрополітики, викликають занепокоєння серед фермерів і експертів. Про це пише Superagronom.com з посиланням на юристку Євгенію Захарченко.

За її словами, ці зміни є формою прихованого економічного бронювання, оскільки тепер рішення про критичну важливість підприємств повинні узгоджувати Міністерство економіки та Генеральний штаб ЗСУ, навіть якщо місцеві органи влади вважають їх життєво важливими.

«Головне зараз — налагодити процес, щоб бронювання відбувалося без затримок, і навесні було кому працювати на землі», — підкреслила Захарченко.

Керівниця господарства з Новоукраїнського району Кіровоградщини Ольга Голобородько зазначила, що нові вимоги можуть призвести до зникнення малих фермерських господарств, які не мають великої кількості землі.

«Коли домінують великі підприємства, села занепадають. Натомість малі фермери допомагають підтримувати соціальну сферу», — зазначила вона.

Господарство Голобородько відповідає новим критеріям, обробляючи 1,5 тис. га землі, сплачуючи близько 15 млн грн податків за рік і забезпечуючи роботою 34 працівників.

Однак фермер Сергій Наумович із Голованівського району, який обробляє 130 га землі, вважає критерії надмірними. Його господарство не досягає вимог щодо річного доходу та обсягів сплачених податків.

«Береш кредити, сієш, але бронювати працівників не можеш. Завтра можуть мобілізувати тракториста, і робота зупиниться. Бо не під 20 мільйонів річних, не під 320 тисяч податків не потрапляємо. Я вважаю ці критерії завищеними. Вони, на мою думку, писалися для більших підприємств», — поділився Наумович.

На його фермі працює всього 5 осіб, що ускладнює адаптацію до нових вимог.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ