ЗАПРОШУЄМО ВЧИТИСЯ У НАС ВСЮ УКРАЇНУ

За матеріалами інтернет-видань 13.11.2024 114

Досвід  Дніпра щодо технічної освіти зацікавив гостей з Києва

Юліанна Кокошко   13.11.2024

13 листопада до Дніпра завітали представники Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України. Їх цікавив досвід нашого міста у  напрямку розвитку технічної освіти. Журналістка «Нашого міста»  долучилася до деяких заходів під час цього візиту.

Насичений подіями день розпочався із зустрічі у бібліотеці української діаспори імені Джона Маккейна. Саме тут народний депутат України Дмитро Киселевський представив столичним гостям план розвитку навчальних маршрутів технічної освіти.

Дніпро є неофіційною промисловою столицею України, – зазначив Дмитро Кисилевський. – У нас зосереджений значний промисловий потенціал. Він потребує кваліфікованих кадрів, які посилять нашу економіку. До того ж наші діти заслуговують на те, щоб мати сучасні освітні можливості саме там, де вони живуть. А не шукати їх в інших містах. Тому у співпраці Дніпровської міської ради та бізнесу, зокрема компанії «Інтерпайп», ми впроваджуємо у Дніпрі екосистему технічної освіти. Вона дає сучасні освітні можливості по технічним спеціальностям, які проведуть дитину від зацікавленості у певному предметі у школі (це уроки праці, фізики, математики) до професії, яка у дорослому житті зробить її щасливою.

Зараз розроблені два навчальних маршрути. Це маршрут по мехатроніці, який діє у декількох ліцеях Дніпра. Його забезпечують чотири лабораторії мехатроніки в школах та дві лабораторії в Дніпровській політехніці. За словами Дмитра Кисилевського, сьогодні інженери-менхатроніки є затребуваними у багатьох галузях. Вони обслуговують та налаштовують роботизовані системи, які є на різноманітних виробництвах. Другий маршрут допомагає дітям пройти шлях від шкільних уроків до кваліфікованих працівників на виробництві. Для цього у нашому місті реконструювали сім кабінетів праці в школі та майстерню верстатників в ПТУ.  

Сьогодні кваліфікований оператор верстатів заробляє більше, ніж юрист, – зазначає Дмитро Кисилевський. – Тому якщо дитина ще в школі зрозуміла, що робота з обладнанням – це її, вона можу рухатися від уроків у оновлених кабінетах праці до навчання у ПТУ на якісному обладнанні. А потім – до роботи на сучасних верстатах та якісного життя.

Зараз кабінети мехатроніки працюють у ліцеях №№ 3, 129, 138, 139. З січня 2025 року планується відкрити їх  у ліцеях №№ 57, 134. Сучасні майстерні трудового навчання функціонують у гімназіях №№ 24, 39, 69, 121, 147, завершуються ремонтні роботи у гімназіях №№ 63, 131. Досвід дніпрян  зацікавив киян. Вони одразу почали розмірковувати над тим, яким чином його можна масштабувати на всю країну. Про це з колегами радився Сергій Бабак – голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України.

Ідеї з кабінетами мехатроніки, оновленими кабінетами праці у Дніпрі  – це дуже правильна траєкторія, – зазначив Сергій Бабак. – Також правильно, що в неї зі свого боку заходять роботодавці. Співпраця громади та бізнесу є надзвичайно важливою. За можливості ми масштабуємо цей досвід на всю країну. Приємно здивувало, що в це вкладає кошти і бізнес, і місто. Так відбувається далеко не скрізь.

У програмі столичних гостей до Дніпра запланований візит до ліцею № 139, гімназії № 69, ПТУ № 2, Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти» та НТУ «Дніпровська політехніка».

Фото автора та з відкритих джерел.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ