Збирання дронів населенням - добра ідея, але є ньюанси

За матеріалами інтернет-видань 15.01.2024 436
На зображенні може бути: 2 людини та текст «скльки за день дронв напаяв? 1 A треба 1 ооо OOO! як повернуся 3 парижу, щоб все було готово!»
   Загалом, від коктейля Молотова в домашніх умовах, як єдиний доступний масовий спосіб зупинити російську навалу в лютому 2022 до збирання дронів і РЕБів на кухні у січні 2024, щоб перемогти ворога - прогрес за два роки шалений.
   Ініціатива віцепремʼєр-міністра Михайло Федоров щодо масового збирання дронів, якщо її розглядати як урядовий перепост багаторічної ідеї Марія Берлінська і дворічної важкої праці Victory Drones - заслуговує на підтримку. Так, щонайменше, ми зможемо прищепити суспільству зацікавленість до робототехніки і перестрибнути від сировинної економіки до рівня 4.0.
   Усі інші аспекти цієї «урядової ініціативи» викликають великі запитання і підозри щодо повного паралічу урядової системи управління:
1. Куди поділися 40 млрд грн на дрони у 2023 і на що заплановані 60 млрд грн на дрони цьогоріч?
2. «Народні» дрони - це додатково до 1 млн дронів у 2024 «від держави», обіцяних Президентом, чи це вони є, ось цей 1 млн?
3. Уряд все ж не спромігся розподілити між усіма українськими «50-100-200» компаніями виробництво стандартизованих комплектуючих, щоб у підсумку ми не мали щоразу нову партію у 100 дронів з непередбачуваними характеристиками? І так 10 000 разів…
4. Для чого було забирати в місцевих бюджетів військове ПДФО, щоб вони не могли звести кінці з кінцями, а сьогодні їм повідомити: до речі, дрони і РЕБи ще закупіть…
5. Якщо ми не хочемо тринькати гроші, яких обмаль, то закупівля наборів і інструментів для зборів дронів має бути оптовою від держави, а далі ці комплекти розподіляються по квартирах і школах. Інакше, втрати на роздрібних закупівлях будуть мін 40-50%. І що закуплять, як воно буде працювати - одному богу буде відомо. І оператору…
   До речі, нещодавно було повідомлено, що взято на озброєння бойовий автоматизований модуль «Шабля» у рамках урядового проекту Brave1. І тут же бачу оголошення від одного бойового підрозділу на збір коштів з його закупівлі. Чому, якщо цей тип озброєння схвалений, виробництво не завантажене замовленнями від держави у три зміни 24/7 і він безкоштовно не передається у війська? Чому ми знову повинні шукати волонтерську допомогу?
Уряд повинен нарешті зрозуміти, що ця війна на десятиліття. Ми будемо воювати, допоки ми не зруйнуємо імперію. І не важливо, будуть періоди припинення вогню, затишшя чи перемирʼя чи ні - вони не зупиняться, поки живі.
Тому, Уряд нарешті повинен, на завершення 2 року війни, затвердити мінімум пʼятирічні державні програми з фінансування галузей, необхідних для війни. Закумулювати внутрішній ресурс фінансування цих програм і залучити зовнішній, приміром, з тих же 2,5 млрд фунтів Британії.
Щоб кожен виробник знав, Україна гарантовано купує в нього весь обсяг його продукції за пʼяти чи десятирічним контрактом і в нього є кошти на модернізацію.
   Уряд повинен допомогти закупити українському приватному виробнику технологічні лінії і запустити процес виробництва. Фахівці ж є, он у Шаурми все прекрасно виходить… Тим більше, он як гарно з Великим Будівництвом виходило, а тут схема та сама…
Зло бере, коли росія, попри санкції, спроможна імпортувати і запустити вживане нідерландське обладнання з виробництва чіпів, а ми досі телимося.
   І ще одне, загальна порада. Війна нічого не спише. Збирайте і підписуйте всі чеки, на що пішли кошти платників податків. Потім це дуже знадобиться, навіть у суді.
Немає опису світлини.
   Володимир Омелян, військвослужбовець ЗСУ, сторінка ФБ.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ