ЖНИВА ЦЬОГО ЛІТА ГОТУЙТЕСЯ ПОЧИНАТИ МІНІМУМ ТИЖНІВ НА ДВА РАНІШЕ

За матеріалами інтернет-видань 02.05.2024 459

Темпи розвитку озимини в України помітно випереджають середньобагаторічні показники

2 травня, 2024

На завершення квітня озимина на українських полях доволі помітно випереджала у розвитку рослини за багаторічними середніми показниками — на 10–14 діб. Про це йдеться у місячному звіті Національної академії аграрних наук України на АПК-Інформ.

Зокрема, в останні дні минулого місяця було зафіксовано початок колосіння у ячменю озимого та ранньостиглих сортів озимої пшениці. На більшості посівів рослини перебувають на завершальному етапі фази виходу в трубку — утворили прапорцевий листок.

Для ярих зернових колосових і зернобобових культур нинішня весна виявилась ранньою, але затяжною. Попри складні погодні умови в зоні Степу України, сівбу ранніх ярих культур вдалося здійснити переважно впродовж останньої декади березня — першої декади квітня.

Науковці зазначили, що обстеження посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур засвідчили у цілому задовільний ступінь розвитку рослин. Однак для оптимального розвитку отриманих сходів нині явно недостатнє зволоження посівного шару. Через це у рослин сповільнено наростає вегетативна маса та недостатньо формується вторинна коренева система.

Фахівці нагадали, що гідротермічні умови квітня є певним індикатором сприятливості погодних умов щодо забезпечення нормального стану посівів озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних та технічних культур, а також формування продуктивності рослин.

Особливо це стосується кількості опадів: останніми роками відмічалася доволі чітка закономірність — достатня кількість опадів у цьому місяці (не менше кліматологічної норми) забезпечувала, як правило, достатньо гарний врожай озимини, а також ранніх ярих зернових культур.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ