
Майк Помпео очолював Державний департамент США за часів Дональда Трампа (Фото:Octavio Jones / Reuters)
На тлі розбрату щодо питання допомоги Україні у Республіканській партії США представник цієї політсили Майк Помпео, колишній держсекретар США і ексголова ЦРУ, висловив в інтерв'ю NV свою думку щодо того, як Білий дім має підтримувати Україну.
«Я дійсно належу до цієї партії [Республіканців]. Я був одним з провідних лідерів в адміністрації [Дональда Трампа], яка вперше фактично надала Україні системи озброєння, — нагадав Помпео. — Сподіваюся, народ України пам’ятає, що саме адміністрація Обами відмовила Україні в інструментах, необхідних для захисту від російської загрози. Адміністрація Трампа стримувала росію. І моя основна критика президента Байдена і, відверто кажучи, НАТО, полягає в тому, що вони не змогли стримати путіна від безглуздих руйнувань, які відбуваються з лютого 2022 року».
«Я особисто — як Майк — хотів би, щоб ми зробили більше і швидше. І я сподіваюся, що всі в уряді США і по всій Америці, і навіть всередині моєї партії, де є люди, які мають інші погляди, ніж я, сподіваюся, що вони зрозуміють, що це глибоко в інтересах України, це глибоко в інтересах Європи, і це глибоко в інтересах Америки — надати інструменти для фактичної перемоги в цьому конфлікті, підштовхнути путіна до того, щоб він врешті-решт зупинився, щоб завоювання України назавжди залишилося його недосяжною метою. Я впевнений, що Америка продовжуватиме це робити, і я продовжуватиму працювати над тим, щоб це було саме так», — запевнив Помпео.
У неділю, 26 листопада, лідер сенатської більшості Чак Шумер оголосив, що він планує провести голосування в Сенаті щодо запиту президента США Джо Байдена про допомогу Україні та Ізраїлю 4 грудня.
26 листопада, голова Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер висловив сумніви, що конгресмени ухвалять фінансування України та Ізраїлю до кінця нинішнього року.
20 жовтня Білий дім запросив у Конгресу майже 106 млрд доларів для України, Ізраїлю та інших пріоритетних сфер.
2 листопада Палата представників США на чолі з новим спікером Майком Джонсоном ухвалила законопроєкт про виділення військової допомоги Ізраїлю на загальну суму 14,3 млрд доларів. У проєкті не було передбачено допомоги Україні.