КУРИ ТРИМАЮТЬ У КОЖНОМУ ДВОРІ ПО СЕЛАХ: А ЯК ОТРИМУВАТИ ВІД НИХ І ВЗИМКУ ДОСТАТНЮ КІЛЬКІСТЬ ЯЄЦЬ?

За матеріалами інтернет-видань 30.10.2024 1423
 

КОЖЕН господар, у якого в господарстві є кури-несучки, хоче постійно отримувати від своїх птахів яйця, причому будь-якої пори року.

Взимку ж кури можуть не тільки гірше нестися, а й зовсім перестати це робити.

Головні причини цього явища — зниження загальної температури повітря, скорочення світлового дня, а також порушення умов, в яких птахи утримуються. Саме на це слід звертати особливу увагу.

Світло відіграє вкрай важливу роль у процесі яйце­кладки курей.

Короткий світловий день можна «продовжити» за допомоги ламп штучного освітлення.

Кріпити їх потрібно під стелею з розрахунком по одній лампі потужністю 70-100 Вт на 6-12 квадратних метрів площі. Загальна тривалість світлового дня має бути 12-14 годин, тому лампи потрібно вмикати вранці (о 6-7-й годині) і вимикати ввечері (о 21-22-й годині).

Лампи не повинні горіти занадто яскраво, також не бажано включати їх на більш тривалий час (понад 16 годин), позаяк при занадто яскравому і тривалому освітленні птиця буде гірше нестися, дуже швидко постаріє і втратить у вазі.

Несучки досить вимогливі до температури повітря, тому вельми важливо підтримувати оптимальні умови їх утримання. Найкращим діапазоном температур для курей-несучок вважається 10-20ОС.

Найбільше яєць кури відкладають за температури 12-14ОС.

Якщо температура опускається нижче 10ОС, то число принесених яєць може різко скоротитися. А коли в курнику мороз, то кури взагалі перестають нестися.

Важливу роль відіграє вологість повітря у приміщенні, де утримуються птахи. Вона не повинна перевищувати 60-70%. Несучки дуже не люблять вогкості, оскільки вони схильні хворіти на гострі респіраторні захворювання. А якщо в курнику гуляють протяги, то ймовірність того, що кури захворіють, підвищується. Для того щоб регулювати вологість повітря у пташнику, його слід регулярно провітрювати або ж вмонтувати систему вентиляції.

У приміщенні птиці не повинно бути тісно. На квадратному метрі можна розмістити від трьох до шести голів.

Узимку птахам необхідний вигул, але для того, аби їх випускати, потрібно дотриматися ряду обмежень. Прогулянка має бути нетривалою і припадати на середину дня у помірну погоду без опадів, а тим паче — хуртовини. Температура повітря не повинна бути нижче мінус 10ОС.

Відсутність прогулянок на повітрі призводить до того, що птахи будуть занадто активно набирати вагу, що несприятливо позначиться на несучості.

Випускати птахів треба на огороджену територію, де насипана підстилка. Як відповідний матеріал використовується тирса або солома. У міру забруднення підстилку потрібно оновлювати.

Неодмінно слід стежити за станом птахів: різні паразити можуть завдати непоправної шкоди курям, що своєю чергою призведе до зниження показників несучості.

Саме з цієї причини птахів потрібно забезпечити попелом, який насипати в ємність. До попелу треба додати пісок у такому ж обсязі, а також сірку у вигляді порошку (0,2 кг на відро попелу і піску).

Годувати несучок потрібно в один і той же час. У кормі має бути достатньо протеїнів, жирів, вуглеводів, в також вітамінів і мінеральних солей.

Є така тенденція: кури нестимуть більше яєць, якщо вранці їх годувати якомога раніше, а ввечері — якомога пізніше. Як тільки ввімкнули світло в курнику, то настав час ранкової годівлі.

На сніданок для курей повинні входити висівки, мелене зерно, варена картопля, сіль та інші складові.

Вечірня годівля має відбутися приблизно за годину до того, як кури сядуть на жердини і заснуть. Цього разу потрібно давати птахам зерно, яке буде довго перетравлюватися в шлунках птиці й зігріватиме її.

Пташиний раціон повинен включати мінерали: кальцій, фосфор, калій і натрій. Кальцій необхідний для формування міцної шкаралупи яєць, фосфор — для ліпшого засвоєння кальцію. Джерелом мінералів послужать крейда, подрібнене деревне вугілля, попіл.

Також птахам потрібний гравій, який допоможе перетерти в шлунку зерно. Відсутність цього компонента може призвести до виникнення захворювання кутикули, яке полягає у відторгненні м’язового шлунка птиці.

Також несучкам доцільно давати овочі із запасів — моркву, картоплю, капусту, буряки, а також гілки дерев — липи, берези і осики. Неодмінно слід ставити воду: без рідини птиця просто загине.

Взимку корисно згодовувати курям суху кропиву, липові віники тощо.

                                       (Газета україньких селян "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")
 

 

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ