ПРАВОСУДДЯ НА ЛІНІЇ ВОГНЮ (Частина третя)

За матеріалами інтернет-видань 03.01.2025 159

 

Хто поставив дизпаливо для системи правосуддя Дніпропетровщини

                                                     "ОСОБИ" - ПЕРСОНАЛЬНІ НОВИНИ УКРАЇНИ

Частина третя.

Генераторна оборудка: сліди з Дніпра та Кременчука.

3 січня 2025 року

У другій частині нашого розслідування ми розповіли про закупівлю послуг підключення електрогенераторів до будівель судів Дніпропетровської області в сумнівної компанії ТОВ «Еверест-Нова» і те, що закупівля генераторів, гроші на підключення яких знайшли у Держбюджеті аж майже за рік після їх придбання, проблеми енергозабезпечення судів не вирішила.

Наше журналістське розслідування виявило, що вищевказане ТОВ, скоріш за все, створювалося під тендер щодо підключення генераторів – організатори оборудки могли знати, коли та на яких умовах буде проводитись закупівля і що на тендер Теруправління Державної судової адміністрації України у Дніпропетровській області, ніхто, крім «Еверест-Нова», документи не подасть.

Ба більше – сліди ОЗУ «Кошляки», «Привату» та групи Геннадія Корбана (в особі Миколи Фельдмана) можуть свідчити, що жодних змов на ринку могло й не бути, а потенційних учасників тендеру, зокрема й через місцевих бандитів, лагідно попередили про наслідки подання документів для участі у ньому.

Ми встановили, що для участі у тендері з закупівлі послуг з підключення електрогенераторів у вересні 2024 року – у якості підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт – «Еверест-Нова» подало лише договір з ТОВ «Статер-груп». Обидва ТОВ мають одного власника – Сергія Широкова з Кременчука. При чому, пан Широков став єдиним власником «Стартер-груп» 4 червня 2024 року – за два дні до реєстрації ТОВ «Еверест-Нова».

Запах «Привату»

У кімнаті 121 будівлі на П’ятигорських братів, 2а, за даними Youcontrol, крім ТОВ «Еверест-Нова» зареєстровано низку компаній, зокрема, ТОВ «Укрнафта-пром», керівником та власником якого є мешканець Кам’янського Сергій Палій, а також ТОВ «Торгівельний будинок «Дніпровська шинна компанія», співвласником якого є Сергій Філіпенко. З численних матеріалів кримінальних проваджень, останній відомий за прізвиськом «Філіпок» – представник найближчого оточення голови Федерації дзюдо України, депутата Дніпропетровської обласної ради від ОПЗЖ Михайла Кошляка, якого у Дніпрі асоціюють з керівництвом однойменним ОЗУ.

А у кімнаті 133 тієї ж будівлі зареєстровано його ТОВ «ТД Альянс Ойл» пана Палія та ТОВ «Уолл-стрит». Співзасновником останнього був Сергій Філіпенко, а зараз є його дружина Христина.

Картка розшуку Філіпенка з сайту МВС

Сергій Палій є співзасновником ТОВ «Енергоресурс» разом з Віталієм Марченком – власником групи нафтових компаній «VM Group», президентом Федерації боксу Кременчука, і взагалі одним з найвпливовіших людей Кременчука.

Провідне незалежне медіа Кременчука, газета «Кременчуцький Телеграф» 12 липня поточного року писало, що «у Віталія Марченка пройшли обшуки». Обшуки відбулися в рамках розслідування кримінального провадження щодо мінімізації сплати податків, яке розслідують фахівці Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України та Бюро економічної безпеки, під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора.

«Попередні дані вказують, що обшуки проводилися в різних місцях, і сума збитків, нанесених державі, значно перевищує мільйони гривень. Правоохоронці продовжують розслідування, щоб встановити всі деталі та причетних осіб. Згодом мають бути подробиці. Також Марченка пов’язують з будівництвом нового НПЗ у Кременчуці. ТОВ «Альфа груп 77» фігурувала в аналітиці «нафтового лобі» – компанія зареєстрована за тією ж адресою, де і «Торговий дім Кременчук» – на місці, де орендує землі ТОВ «Алма Оіл Груп» і де планується будівництво нового заводу», – зазначала газета.

Джерела у правоохоронних органах та журналістському середовищі Кременчука повідомили нам, що Віталій Марченко – кум міського голови Кременчука Віталія Малецького. Це підтверджується низкою неспростованих публікацій у місцевих ЗМІ.

Віталій Малецький працював у команді мера Кременчука Олега Бабаєва, який став жертвою замовного вбивства 26 липня 2014 року. Трагізм завершення життєвого шляху пана Бабаєва, пошану до його постаті в інформаційному просторі міста активно підживлюють Віталій Малецький та його оточення. Саме це, на думку місцевих експертів та журналістів, дозволило йому обратися на посаду міського голови двічі. Зараз пан Малецький представляє політичну партію «За Майбутнє», яку пов’язують з залишками групи колишніх власників Кременчуцького нафтопереробного заводу – групою «Приват».

Бо ж колишній голова цієї партії Ігор Палиця – соратник Ігоря Коломойського, як і діючий – Тарас Батенко. Представником цієї партії є і народний депутат від округу №146, до якого входить більша частина Кременчука, Юрій Шаповалов. Він також був близьким до покійного Олега Бабаєва.

Кременчучці Шаповалов та Малецький

«Ще невідомо, хто головніший – Малецький або Шаповалов з племінником (племінник Шаповалова Олексій Мовчан є народним депутатом від округу №150, до якого входить частина Кременчука та Кременчуцький район Полтавської області – авт.). Пов’язані з Шаповаловим і заступники Малецького, і деякі депутати міськради, взагалі, франшиза «За Майбутнє» це і є Шаповалов. Шаповалов сьогодні і є «Приват» у Кременчуці.

Бізнес Марченка – це нафтопродукти, які виробляє Кременчуцький НПЗ. Сьогодні НПЗ – це більше не «Приват», але «Приват» збирається будувати новий НПЗ, і головні скрипки у цьому процесі – Шаповалов і Марченко», – розповів на правах анонімності один з кременчуцьких медійників.

До речі, дизель та бензин для судів (зокрема, і дизельне паливо для електрогенераторів, які отримали суди області) Теруправління Державної судової адміністрації закупило у ТОВ «Інкам Фінанс» (було єдиним учасником тендерів), яке фактично є частиною «Авіасу», підконтрольного групі «Приват»: ТОВ продало Теруправлінню скретч-карти «Авіас» на бензин та дизельне паливо, за можна отримати лише на заправках «Авіас».

Електронна адреса ТОВ, вказана у договорах з Теруправлінням: if@avias.ua.

За договором від 9 квітня 2024 року було придбано 1.700 літрів бензину А-95 та 7.400 літрів дизелю по 54 грн/літр, а за договором від 15 серпня 2024 року – 3.730 літрів бензину А-95 по 54 грн/літр і 18.310 літрів дизелю по 51,5 грн/літр. На офіційному сайті «Авіасу» можна побачити ціну на дизель по скретч-картах – 49,99 грн/літр та бензин А-95 – 53,99 грн/літр.

Кримінальна історія

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, Віталій Марченко є підозрюваним за кримінальним провадженням №72023170000000004 від 17.02.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.204, ч.2 ст.205-1, ч.1 ст. 209, ч.3 ст.212 КК України, яке розслідують детективи Територіального управління БЕБ у Полтавській області.

Відповідно до матеріалів провадження, Віталій Марченко «в невстановлених органом досудового розслідування час та місці, забезпечив створення та подальшу фінансово-господарську діяльність групи компаній «VM Group», до складу якої в різний проміжок часу увійшли наступні суб`єкти підприємницької діяльності: ТОВ «Азарес» , ТОВ «Торговий Дім Кременчук», Стандарт Оіл Компані» та ТОВ «Інтерего».

Основним видом діяльності вказаної групи підприємств Марченко визначив оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. У матеріалах провадження зазначається, що «маючи достатній досвід для введення фінансово-господарської діяльності», Віталій Марченко, «будучи засновником та директором ТОВ «Енергоресурс», юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, проїзд Галузевий, 66, засновником ТОВ «Центроград Кременчук», юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Університетська, 22, засновником ТОВ «Альфа груп 77», юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, проїзд Галузевий, 70, та фактично контролюючи діяльність групи компаній VM Group», переслідуючи мету незаконного збагачення, вирішив створити організовану групу з метою систематичного ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, фактично підконтрольною групою компаній «VM Group».

«З метою реалізації заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів, ОСОБА_10 (Віталій Марченко – авт.) запропонував керівникам підконтрольної останньому групі компаній «VM Group», діяльність якої полягає в оптовій торгівлі твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, а саме: ОСОБА_11, який займає посаду директора ТОВ «Азарес» (Павло Хмелик – авт.), ОСОБА_12, яка займає посаду директора ТОВ «Торговий Дім Кременчук» (Юлія Колесникова – авт.), ОСОБА_13 (Сергій Лоцкін – авт.), який займає посаду директора ТОВ «Стандарт Оіл Компані» та ОСОБА_14 (Олексій Михайлик – авт.), який займає посаду директора ТОВ «Інтерего», створити організовану групу з метою умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах під його керівництвом», – повідомляється у матеріалах кримінального провадження про компанії, які слідчі вважають фіктивними та на рахунки котрих, як вони вважають, учасники злочинної групи перераховували кошти ТОВ «ТД Альянс Ойл» Сергія Палія, зареєстрованого на вулиці П’ятигорських братів, 2а, у сусідньому приміщенні з ТОВ «Еверест-Нова», яке підключає електрогенератори судам Дніпропетровської області.

Присмак російських нафтопродуктів

Як писала газета «Кременчуцький Телеграф», Віталій Марченко міг розробити алгоритм так званого «тіньового флоту», аби морськими шляхами завозити до України російську нафту. Видання зазначало, що «організатори корупційної схеми нібито налагодили імпорт акцизного товару – метанолу».

«Із Росії сировину доставляли залізницею на європейські паливні склади. А далі, за допомогою підроблених документів, компанії під керівництвом Марченка могли ввозити російський товар в Україну. Після цього його транспортували на склади в Кременчук, де уже було налагоджене нелегальне виробництво пального», – повідомляється у матеріалі, який було опубліковано 1 листопада поточного року.

Також, з Єдиного реєстру судових рішень відомо, що слідчий відділ УСБУ у Полтавській області розслідує кримінальне провадження стосовно компаній, пов’язаних з Віталієм Марченком за статтею 111-1 Кримінального кодексу України («колабораційна діяльність»).

Скандал щодо можливого будівництва НПЗ у Кременчуці

За даними «Кременчуцької газети», «компанія-забудовник приватного нафтопереробного заводу в Північному промисловому вузлі ТОВ «Алма Оіл Груп», зареєстрована в Кременчуці за адресою вул. Університетська (в минулому Першотравнева), буд. 22».

«Колишня будівля комерційного банку в самому центрі міста, а нині бізнес-центр «Пасаж», стала колискою реєстрації низки суб’єктів господарської діяльності, що тісно пов’язані спільним бізнесом в галузі нафтопереробки, перевезень і торгівлі твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Згідно з інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, земельна ділянка під вищевказаною будівлею, на праві оренди, належить уже відомому нам ТОВ «Альфа груп 77». Що ж до самої компанії ТОВ «Альфа груп 77», відомої нам з тексту однієї з судових ухвал, використовуючи дані відкритих реєстрів сервісу Clarity Project, бачимо наступне. Її засновником і кінцевим бенефіціаром є такий собі Марченко Віталій Валерійович. Її керівником зазначений Тімошов Василь Іванович, а одним з підписантів вказана Пересунько Олена Анатоліївна. А ось юридична адреса компанії ТОВ «Центроград Кременчук», згідно з тими ж відкритими реєстрами, окрім прізвища одного з засновників і кінцевого бенефіціара Марченка, демонструють нам ще один збіг, пов’язаний з місцем реєстрації компанії – забудовника нафтопереробного заводу ТОВ «Алма Оіл Груп»: вулиця Університетська, буд. 22. Земельні ділянки на зображенні з умовним позначенням №1,2,3, комунальної власності, перебувають в оренді, і саме там представники підприємства ТОВ «Алма Оіл Груп» розпочали будівництво свого приватного нафтопереробного заводика», – повідомляється у матеріалі видання.

Автор матеріалу, депутат Кременчуцької міської ради від «Європейської Солідарності» і колишній журналіст Богдан Лазоренко зазначає, що «вищевказані земельні ділянки, фактично, знаходяться в межах індустріального парку «Центральний», а «українським законодавством прямо заборонено будівництво об’єктів з виробництва підакцизних товарів (палива) на території індустріальних парків, відтак, кременчуцькі чиновники не вигадали нічого кращого, як просто прибрати індустріальний парк з генплану, визначивши цю територію під будівництво заводу з переробки вуглеводневої сировини».

Цікаво, що за підсумками громадських слухань щодо будівництва НПЗ, які провела Кременчуцька міська рада, було створено погоджувальну комісію, до складу якої увійшли особи, які тим або іншим чином пов’язані з Віталієм Марченком: Євсєйкін Олександр Володимирович є власником і кінцевим бенефіціаром компанії ТОВ «Компанія Азарес»; Колеснікова Юлія Володимирівна – засновник і кінцевий бенефіціар ТОВ «Торговий дім Кременчук»; Костуренко Євген Миколайович – адвокат, який представляє інтереси ТОВ «Азарес» та ТОВ «Інтерего»; Некрасова Алла Станіславівна – предстаник ТОВ «Блекголд», ТОВ «Креміньпропангаз», ТОВ «ІТ інвест», які за даними автора, пов’язані з головою Державного управління справами часів Януковича, вихідцем з Горишніх Плавнів Андрієм Кравцем; Пересунько Олена Анатоліївна – підписант в ТОВ «Альфа груп 77», член комісії з виділу; Тімошов Василь Іванович – керівник в ТОВ «Альфа груп 77»; Ткаченко Надія Валентинівна – керівник та кінцевий бенефіціар ТОВ «Авіо Оіл».

Кременчуцьке відлуння у Дніпрі

Дані Youcontrol свідчать, що ТОВ «Еверест-Нова», яке підключає електрогенератори для 33 судів Дніпропетровської області, було зареєстровано 6 червня 2024 року – за 1,5 місяці до оголошення першого тендеру з закупівлі даних послуг.

Для участі у повторних торгах, у вересні 2024 року – у якості підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт – «Еверест-Нова» подало єдиний договор з ТОВ «Статер-груп», який було виконано за 10 днів до подання документів на тендер.

Юридична адреса ТОВ «Статер-груп»: місто Дніпро, вул. Лешко-Попеля, будинок 13, літ.А-2, нежитлове приміщення №2-18. Але до 4 червня 2024 року воно знаходилося за іншою адресою: вул. Акінфієва Івана, 1-А, офіс 9. За цією ж адресою знаходиться ТОВ «Транспортна компанія «Технопарк плюс», співвласником якого є… вищезгаданий Сергій Філіпенко – одна найближчих осіб до, також вищезгаданого, авторитетного депутата Дніпропетровської облради від ОПЗЖ Михайла Кошляка.

Але цікавіше інше: за інформацією Youcontrol, станом серпень 2024 року, у ТОВ «Статер-груп» та ТОВ «Еверест-Нова» один засновник – кремечужанин Сергій Широков. Більше того, він зареєстрований за місцем проживання в одному будинку у Кременчуці з… засновником ТОВ «Інформаційне агентство «Дніпро Оперативний» Дмитром Загваздіним.

ТОВ «Інформаційне агентство «Дніпро Оперативний» [код 45851641] зареєстроване у Дніпрі трохи більше місяця тому у будівлі по Старокозацькій, 40-Б. У ньому ж знаходився офіс телеканалу «Відкритий» (29 жовтня 2024 року припинив роботу – авт.), співвласником якого є Михайло Кошляк. Також тут зареєстровані низка компаній, тим або іншим чином пов’язаних з голово громадської ради при Дніпровській міськраді Геннадієм Корбаном.

На будинку по Старокозацькій, 40-Б ще присутній логотип телеканалу «Відкритий»

Реєстрація ТОВ відбулася за 3 тижні після призначення директором комунального підприємства «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради кременчужанина Іван Ховрака.

Ховрак та Загваздін – члени команди Миколи Фельдмана – власника ТОВ «Телерадіокомпанія «Канал «Центр», яке 4 роки отримувало кошти платників податків з бюджету Дніпра (до відставок після відкритих кримінальних проваджень та обшуків директора КП «Організаційно-аналітична служба» Андрія Коваленка та заступника міського голови Дніпра Олександра Сидоренка, а також до арештів 10 ФОП, через які, як вважає слідство, розкрадалися кошти бюджету Дніпра на розміщення у ЗМІ та соцмережах «джинси» в інтересах міської влади – авт.). Фельдман є директором та співзасновником ГО «Фонд стратегічних ініціатив Олексія Арестовича».

До кінця минулого року офіс цього Фонду знаходився у Києві у будинку по вулиці Антоновича, 44. Приміщення, де розміщувався офіс Фонду Арестовича, належить ТОВ «Будінвест-капітал» дружини та сина одного з найдавніших бізнес-партнерів Геннадія Корбана – Володимира Яська.

Сам пан Корбан є власником 9-ти квартир та 6-ти гаражів у цьому будинку. Земельна ділянка, на якій розташовується будинок, також належить ТОВ «Будінвест-капітал».

Микола Фельдман разом з Геннадієм Корбаном є співзасновником ТОВ «Національний брокерський дім» у Кременчуці, та є головою Полтавської обласної організації партії «Пропозиція» (зареєстрована у квартирі, яка йому належить), а також низки компаній у Кременчуці та Києві, зокрема пов’язаних з оформленням земельних ділянок.

У нижньому правому куті – Філіпенко, інші – Філатов, Кошляк, Корбан (колаж Сom1.org.ua)

Пан Фельдман до 2014 року працював у команді покійного Олега Бабаєва разом з діючим міським головою Кременчука Віталієм Малецьким, керуючи комунальним підприємством Кременчуцької міської ради «Газета «Вісник Кременчука». Після нього керівником підприємства була Євгенія Гамза.

Ми писали, що пані Гамза та Микола Фельдман є співзасновниками ГО «Кременчуцьке громадське телебачення». Редакція Hromadske наприкінці 2022 року повідомляла, що «Центральне громадське телебачення» (юридична назва – Громадська організація «Кременчуцьке громадське телебачення») незаконно використовує на своєму ютуб-каналі та фейбсук-сторінці торговельні марки, які зареєстровані і належать Нromadske. У 2020 році Євгенія Гамза на телеканалі «Центр» розповідала, що один кандидатів на посаду мера Дніпра – з конкурентів Бориса Філатова – «скуповує голоси».

За даними Youcontrol, в тексті ухвали Дзержинського районного суду Харкова від 18 серпня 2021 року зазначається, що Гамза є власницею сайту «Первая столица». Сайт видалено з мережі, але аналіз його сторінки у Фейсбуці дозволяє зробити висновок, що він функціонував в інтересах кандидата на посаду міського голови Харкова Ігоря Терехова (вибори відбулися 31 жовтня 2021 року). Один з матеріалів «Первой столицы» ГО «Детектор медіа» та Інститутом Масової Інформації визнано таким, що суперечить пунктам 6, 9, 10 та 15 Кодексу етики українського журналіста.

Євгенія Гамза зараз працює у комунальному підприємстві «Дніпровська міська студія телебачення», віднедавна – під керівництвом Іван Ховрака.

Джерела у КП повідомили кореспонденту, що Микола Фельдман, Євгенія Гамза та Іван Ховрак було дотичні до виборчої кампанії міського голови Дніпра Бориса Філатова, а пані Гамза та пан Ховрак – ще й виборчої кампанії Ігоря Терехова у Харкові.

Також, за словами джерела у правоохоронних органах, через ТОВ «Інформаційне агентство «Дніпро Оперативний» Фельдман, Гамза, Ховрак та Загваздін збираються відновити схему отримання коштів з бюджету Дніпра на розміщення прихованої реклами міського голови Дніпра та його оточення (схема, нагадаємо, призупинилася після відставники заступника міського голови Олександра Сидоренка та арешту 10 ФОПів – учасників даної схеми).

Іван Красіков

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі «Вікно Відновлення України». Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ