14 липня як не як День рибалки: то ловись, рибко, велика й мала!

За матеріалами інтернет-видань 10.07.2024 258
 

Микола ЮРЧИШИН.

ДЕНЬ рибалки — це професійне свято працівників рибного господарства України, а також рибалок-любителів, яке відзначається щороку другої неділі липня. Цього року воно припадає на 14 число. Свято сягає корінням в СРСР, коли було засноване Указом Президії Верховної Ради колишнього Союзу від 3 травня 1965 року.

В незалежній Україні його було поновлено згідно з Указом Президента України «Про День рибалки». Мета свята — підтримка й вшанування співробітників рибного господарства, які забезпечують країну рибою та іншими водними біоресурсами, а також популяризація риболовлі як виду відпочинку та спорту.

— Рибна галузь України має давню і славну історію, яка починається з часів Київ­ської Русі, — повідав кореспондентові «СВ» т. в. о. голови Держрибагентства України Ігор Михайлович Клименок. — Риба була одним із основних харчових продуктів наших предків, а також важливим елементом культури й традицій. До сучасного рибного господарства України входять рибальство, аквакультура, перероблювання та збут рибної продукції.

День рибалки — це чудова нагода для тих, хто любить риболовлю, вийти на природу, зустрітися з друзями, поспілкуватися з однодумцями та насолодитися своїм улюбленим заняттям. У цей день можуть організовуватися заходи, присвячені рибальству: фестивалі, конкурси, виставки, ярмарки, семінари, майстер-класи тощо. Також цього дня можна отримати безкоштовний дозвіл на риболовлю на державних водоймах. Це також час, коли можна вшанувати тих, хто працює в галузі рибного господарства, подякувати їм за внесок у розвиток країни та побажати успіхів у їхній нелегкій роботі. Цього дня рибалки вітають один одного, дарують подарунки, обмінюються досвідом і порадами, а головне — вирушають на риболовлю.

Святкування починається зранку, коли люди збираються на березі водойми, де вони планують ловити рибу. Обладнують свої снасті, прикормлюють місця лову, обирають найкращі точки для кидання вудки. Потім починається сама риболовля, яка може тривати кілька годин або весь день. Рибалки спостерігають за поплавком, чекають на клювання, радіють кожному вловленому трофею. Бо риболовля — це не тільки спорт і захоплення, а й мистецтво та філософія.

Потім рибалки зазвичай збираються разом, щоб похвалитися своїми уловами, обговорити найцікавіші моменти, поспілкуватися з друзями. Часто вони організовують спільний обід або вечерю на природі, де готують свіжу рибу на вогні або на мангалі. Риба — це не тільки смачний і корисний продукт, а й символ достатку і благополуччя. Рибалки дотримуються традиції дарувати один одному частину улову, щоб поділитися своїм щастям і удачею.

Риболовля — це як захоплююче хобі, так і джерело численних цікавих і незвичайних історій, які можуть здивувати, розвеселити або навіть налякати. У світі є багато рекордів, курйозів, винаходів та експериментів, які варто знати кожному, хто любить цей вид дозвілля. Ось деякі з них.

2019 року український рибалка Олександр Харченко зловив у Дніпрі сома завважки 110 кг і завдовжки 2,7 м. Це був найбільший сом, якого коли-небудь спіймали в Україні. Рибалка витратив на виведення трофея близько 40 хвилин і використовував спеціальне спорядження для лову великої риби.

2017-го американський рибалка Джон Блек зловив акулу-молот завдовжки 4 м на пляжі у Флориді. Він використовував просту вудку й приманку з кальмара. Виведення акули тривало близько години, після чого рибалка випустив її назад у воду.

2016 року австралійський рибалка Джеймс МакК’ю зловив меч-рибу довжиною 3,6 м і вагою 272 кг на озері Беррегорра. Це був перший випадок лову риби-меча у прісній воді. Він мав спеціальний катер і гарпун. Виведення риби тривало близько двох годин.

2015-го шведський рибалка Клаус Хеттман зловив щуку довжиною 1,4 м і вагою 21 кг на озері Меларен. Це була найбільша щука, яку коли-небудь упіймали в Швеції. Він застосував приманку типу джерк-бейт і вудку з тестом 100 грамів. Виведення щуки тривало близько 10 хвилин.

Канадець Кен Фрастер у 1979 році виловив атлантичного тунця, вага якого була аж 678 кг. Рибу вдалося витягнути тільки через 45 хвилин. За минулі роки нікому з конкурентів не вдалося й наблизитися до досягнення канадського рибалки.

Отже, День рибалки — це свято радості й гарного настрою. Цього дня хочеться побажати всім рибалкам успіху в їхньому улюбленому занятті, багато великої й маленької рибки, гарної погоди й чудових вражень.

                                                                              (Газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

 

 

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ