А ЗАВЕРШИТИ ВІЙНУ В УКРАЇНІ БЕЗ УКРАЇНИ НАСПРАВДІ НЕ ВДАСТЬСЯ. ТОДІ НАВІЩО ТАКИЙ СЦЕНАРІЙ ЗАТІВАТИ?

За матеріалами інтернет-видань 13.02.2025 120

Переговори Трампа і Путіна: Bloomberg озвучило три сценарії завершення війни в Україні

Анастасія Горбачова  13.02.25

Зазначається, що команда Трампа немає реального досвіду ведення переговорів із росіянами.

Переговори Трампа і Путіна: Bloomberg озвучило три сценарії завершення війни в Україні

Під натиском росіян Вашингтон може укласти погану угоду/ колаж УНІАН, фото Getty Images

Президент США Дональд Трамп провів переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Цей крок американського лідера викликав негативну реакцію з боку країн Європейського союзу та побоювання про "здачу" України.

Європейці занепокоєні тим, що ніхто з команди Трампа не має реального досвіду ведення переговорів з росіянами. Водночас більшість членів команди Путіна мають десятирічний досвід ведення справ зі США та Україною і навчалися ремеслу в російських спецслужб.

Ця ситуація створює низку небезпек як для Євросоюзу, так і для України. Під натиском росіян Вашингтон може укласти погану угоду, яка не призведе до завершення війни, а лише відтермінує її поширення Європою.

Журналісти Bloomberg розглянули три можливі сценарії розвитку подій в Україні.

Базовий варіант

За найімовірнішим сценарієм, окупована територія в осяжному майбутньому залишиться під фактичним контролем Росії. Можливі деякі обміни землею за участю російської території в Курській області, захопленої Києвом.

Україна отримає певні гарантії безпеки. І більша частина переговорів буде зосереджена на тому, наскільки сильними вони будуть. Оскільки членство в НАТО, найімовірніше, поки що не розглядається, будь-яка обіцянка, дана сьогодні, зрештою залежатиме від майбутніх політичних лідерів.

Якщо європейцям вдасться налагодити зв'язок із Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа зберегти підтримку Києва з боку США досить довго, щоб країни ЄС змогли наростити власний потенціал.

Найкращий варіант

Ідеальним для Києва сценарієм було б двостороннє зобов'язання США і Європи втрутитися в ситуацію, якщо Москва відмовиться від угоди. Але ризик прямого конфлікту з Росією змушує насторожитися навіть деяких найзатятіших прихильників України.

Натомість партнери Києва могли б узяти на себе зобов'язання щодо збільшення військової підтримки та повторного введення або посилення санкцій проти Росії. Вони також могли б допомогти Україні розвинути оборонну промисловість і відновити сили, щоб вони служили головним стримувальним фактором проти агресії Кремля.

Якщо ЄС зможе виконати всі ці умови, це може відкрити шлях для приєднання України до блоку, можливо, протягом наступних 10 років, що зміцнить його східний фланг і продемонструє зрослу здатність впливати на сусідні країни.

Найгірший варіант

У найжахливішому для Києва сценарії Трамп може втратити інтерес до майбутнього України ще до врегулювання, припинивши військову та фінансову допомогу і залишивши європейців розбиратися з проблемою.

Навіть якщо взаємодія Трампа з Путіним призведе до укладення мирної угоди, яку на перших порах вдасться зберегти, це може лише відтермінувати наступний етап того, що Путін назвав війною між НАТО і Росією.

Угода збереже суверенітет України і дасть змогу країні почати відновлення. Але вона також може закріпити значні успіхи Путіна: контроль над більшою частиною української території та потенційну перешкоду для вступу Києва до НАТО.

Прибалтійські країни, які Путін розглядає як частину Російської імперії, яку він хоче відновити, будуть найімовірнішою ціллю.

Війна в Україні - останні новини

Європейська влада очікує, що Трамп заявить, що вони мають заплатити за відбудову України та розмістити там війська для підтримання мирного договору, у досягненні якого вони брати участі не будуть.

Президент США Дональд Трамп почав вказувати лідерам ЄС, що їм потрібно зробити для миру в Україні, але це оголило головну проблему Європи.

Річ у тім, що захист України та розширення власних збройних сил може обійтися найбільшим державам континенту в додаткові 3,1 трильйона доларів протягом наступних 10 років.

Путін нарощує свою армію: експерт оцінив наслідки для України

Лариса Козова  13.02.25

На думку Лакійчука, центр забезпечення армії РФ значною мірою переходить до її партнерів.

Експерт прокоментував наслідки збільшення армії окупантів / колаж УНІАН

Експерт прокоментував наслідки збільшення армії окупантів / колаж УНІАН

У РФ у 2025 році планують мобілізувати 150 тис. осіб на війну проти України. За словами керівника безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павла Лакійчука, така чисельність компенсує втрати противника.

Він зазначив, що цифра у 150 тис. названа президентом України Володимиром Зеленським корелюється з тою, що була озвучена кремлівським диктатором Володимиром Путіним у грудні 2024 року та відповідає оптимістичним прогнозам окупантів.

"Путін та його міністр Бєлоусов (міністр оборони РФ – УНІАН) в унісон говорили, що задоволені начебто темпами мобілізації – темпами набору нового м’яса на війну з Україною у 2024 році. Та ці ж темпи вони намагаються зберегти у 2025 році. Це свідчить про те, що росіяни не збираються звертати з напрямку на конфронтацію та планують продовжувати тиск на Україну, планують продовжувати війну", - сказав Лакійчук.

Він також оцінив, чи це допоможе забезпечити противнику вирішальну перевагу.

"Сказати складною. Цифри, які звучать – від 120, 160, 170 тис., разом, можливо, з північнокорейськими, білоруськими, можливо й з іншими найманцями, це темп приблизно 10 тис. військовослужбовців на місяць, які максимально може пропустити російська мобілізаційна машина", - пояснив експерт.

За його словами, треба порівняти це з кількістю втрат противника за останні місяці. Тоді, на думку фахівця, виходить, що 150 тис. це приблизно компенсація втрат на полі бою без серйозного нарощування резервів.

"Не можна сказати, що це добра новина, але це – не те, що хотів би Путін. Значить його машина війни не справляється, з тими задачами, які перед нею ставляться", - зазначив Лакійчук.

На його думку, центр забезпечення армії РФ зброєю та військовою технікою значною мірою переходить до її партнерів - Північної Кореї, Ірану та цілком можливо, що за певних умов до цієї групи може доєднатися Китай. Як підкреслив аналітик, це був би найгірший для України варіант.

Водночас наразі спостерігається, що у росіян є відчутний дефіцит сучасного озброєння, який вони намагаються компенсувати ресурсами, які є на складах.

"Відновлення техніки та боєприпасів - це менш затратний процес, ніж розробка нової. Тому не скажу, що потенціал збережеться, але кількісні показники падатимуть не так швидко, як би нам цього хотілося", - констатував Лакійчук.

Війна в Україні: новини 

Нещодавно стало відомо, що російський диктатор Володимир Путін збільшує чисельність особового складу армії на 150 тис. солдатів і може напасти на Польщу і Литву з території Білорусі.

Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю виданню The Guardian повідомив, що росіяни будуть збільшувати свою армію у 2025 році на 12-15 дивізій. Це збільшення відбуватиметься, за даними Зеленського, через мобілізацію і додаткове залучення військових з Північної Кореї.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ