Фермери Полтавщини планують замінити кукурудзу соєю

За матеріалами інтернет-видань 18.12.2022 336

     Вирощування кукурудзи має свої нюанси. Якщо минулого року за 3 т кукурудзи можна було купити 1 т карбаміду, то цьогоріч потрібно продати 15 т, щоб купити ті ж самі добрива, без яких ця культура не дає врожай.

    Про це AgroPortal.ua розповів власник ФГ «Господар» у Полтавщині, заступник голови  Полтавської обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка Віктор Галич. 

 Трактори поблизу ОДА: фермери влаштували мітинг проти запровадження ринку  землі з 1 липня / Полтавщина

На фото: Віктор Галич на протесті фермерів проти продажу землі "зеленими" 2 квітня 2021 року під Полтавською ОДА.

   За його словами, на сьогоднішній день кукурудзу з вологою більше ніж 18-19% молотити немає сенсу, а якщо ж все таки змолотити, то є питання, чи вдасться її здати, та за які гроші. Ситуація нині складається так, що краще від цієї культури відмовитися на кілька років. У своєму господарстві замінити її планує соєю, адже у їхьому регіоні стабільні врожаї, соя набагато рентабельніша і має перспективу.

     «А ще ж пшеницю потрібно підживити, от і питання, адже добрива не подешевшають. Тому перейдемо на такі культури як соя, соняшник, хоча маю надію більше на сою», — зазначає Віктор Галич.

Фермер має в обробітку 200 га, вирощує сою, соняшник, кукурудзу, овочі і баштанні - 30 га. Раніше сіяв 70-80 га кукурудзи, цьогоріч площу під нею зменшив до 20 га. 

      Збирати кукурудзу почав 10 днів тому, раніше не давала погода, волога була 19-20%. 14 грудня випало 15 см снігу, тож збирання припинили, тепер чекатимуть весни. 

Проблемною на сьогодні залишається ціна. За словами фермера, минулого року він здавав кукурудзу за такої ж вологості по 5,5-6 тис. грн/т, а зараз — 2,7 тис. грн/т.

       У ФГ «Господар» цієї осені встигли зібрати соняшник з більш-менш нормальною врожайністю. З ним і логістика налаштована краще, олію вивезти легше, ніж вивезти зерно, і плюс ще соняшник невибагливий до добрив. 

     «Наступний рік  буде специфічним. Є хороші запаси вологи. Як буде далі, ніхто не знає, але через рясні дощі вимокне вся пожива, а отже, весною знову потрібно буде вносити добрива, а їх немає, і грошей на них теж немає. У нашому Миргородському краї до 50% кукурудзи лишилось у полі, тепер поки її зберемо весною, обробимо землю, то посівний процес суттєво затягнеться, та й чи сіятимуться фермери — теж питання», — розмірковує аграрій.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ