«МІЙ СИН ПОМЕР ЧЕРЕЗ НЕДБАЛІСТЬ ЛІКАРІВ»

За матеріалами інтернет-видань 30.11.2024 48

Який вирок виніс апеляційний суд у справі Ксенії Волошиної

 

Півторарічний син Ксенії Волошиної Микита помер вісім років тому. За словами жінки, в цьому винні лікарі. У 2016 році з підвищеною температурою дитина потрапила до медзакладу Дніпра з діагнозом гостра респіраторна вірусна інфекція. На четвертий день лікування у Микити зупинилося дихання.

Про перебіг судового процесу та рішення суду — у матеріалі Суспільного.

Компенсувати матеріальну та моральну шкоду для матері померлої дитини. Такий вирок виніс апеляційний суд Дніпра у справі Ксенії Волошиної. Жінка запевняє: вісім років тому її півторарічний син Микита помер через недбалість лікарів. Пригадала: в лютому 2016 року помітила в хлопчика підвищену температуру, однак вирішила, що це через прорізування зубів. Легше дитині не ставало, додала Ксенія, тож викликала "швидку". В лікарні Микиту обстежили, зокрема зробили рентген, та поставили діагноз — ГРВІ.

"Дитині моїй ставало все гірше, гірше і гірше кожного дня. У дитини була постійно температура, яка не спадала взагалі. Вона могла там впасти на годину та знову підіймалася. Дитина просто горіла та задихалась від кашлю. Вони мені постійно казали: "Ну так проходить вірус", — розповіла жінка.

На зауваження про погіршення стану дитини медики не реагували, зазначила Ксенія. Тож на четвертий день наполягла на переведенні сина до іншої лікарні. Там, додала вона, у дитини зупинилося дихання.

"У реанімацію забрали, нас туди не пускали. Ми телефонували, дізнавалися, як там наш син. Лікарі зробили рентген, сказали, що там пневмонія. На ранок мені подзвонили, повідомили, що сина вже немає, що він помер", — сказала мати хлопчика.

Ксенія подала заяву до поліції, правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо недбалості лікарів. На думку жінки, в смерті її сина винні дві педіатрині, які звільнилися за рік після того, як хлопчик помер. Експертизи ж тривали до 2019-го. Потім ще декілька років судових засідань. Однак суд не встановив вину у зв’язку із закінченням строку відповідальності та закрив справу.

"Дозволили мені подати заяву на компенсацію моральної та матеріальної шкоди. В мене дуже багато витрат було пов’язано і з адвокатами, і з захисниками. Ми перенаправили, щоб уже лікарня відповідала", — пояснила Ксенія.

Адвокат жінки Вадим Кравцов зауважив: допомагає матері померлого хлопчика з початку 2023-го. За його словами, лікарня затягувала судовий процес.

На останнє засідання апеляційного суду представники лікарні не з'явилися. Була лише представниця міськради. Спілкуватися з пресою посадовиця відмовилася. За коментарями Суспільне звернулися до шостої дитячої лікарні Дніпра. Спілкуватися із кореспондентами керівники закладу відмовились, відповідь надіслали в листі.

"Лікарня, згідно з вимог чинного законодавства, зобов’язана вживати заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів. Саме тому представницею лікарні була подана апеляційна скарга на рішення суду стосовно матеріального та морального відшкодування. Лікарня, лише прагне відстояти свою позицію саме як юридична особа, та не має жодної передвзятості до Позивачки. Адміністрація щиро співчуває Ксенії, але особисті почуття не можуть лягати в основу захисту лікарні всупереч законодавству та верховенства права", — сказано у листі.

Суспільне направило інформаційний запит і до Міністерства охорони здоров’я, аби дізнатися, чи позбавили ліцензій на медичну практику лікарок, яких обвинувачували в причетності до смерті дитини.

У Верховному Суді відстояли довічне ув`язнення засудженому за вбивство поліцейського у Дніпрі

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ