На Дніпропетровщині сіють пізні ярі культури і вдень, і вночі
Наразі аграрії Дніпропетровщини сіють кукурудзу і соняшник. Із запланованих 300 тисяч га кукурудзи засіяно понад 70 тисяч га і 100 тисяч га соняшника із запланованих 610 тисяч га. Про це йшлося на брифінгу в Дніпропетровській ОВА. Учасники брифінгу - директор Інституту зернового господарства НААН України Владислав Черчель і керівник «Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський - охарактеризували стан справ в аграрному секторі і поділилися певними результами посівної кампанії.
Зокрема, за словами директора Інституту зернового господарства НААН України Владислава Черчеля, в області спостерігається недосів ярого ячменю.
"Із запланованих 137 тисяч га засіяно 102 тисячі га по області. Зате по інших культурах ярої ранньої групи є перевиконання, приміром, яра пшениця планувалася на площі 3200 га, а посіяна на 4500 га", - зазначив Владислав Черчель.
Він також наголосив, що пізні ярі культури розпочали пізно сіяти. На це вплинули погодні умови, тому що цього року весна видалась трохи затяжною, і в квітні було багато опадів, практично півтори норми - це 60 мм, в деяких регіонах випала навіть подвійна норма.
На думку Владислава Черчеля, озима пшениця - у доброму і задовільному стані, вносяться гербіциди, компанія як посівна, так і доглядова за станом рослин триває на необхідному рівні.
Як запевнив у ході брифінгу керівник "Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області" Анатолій Гайворонський, посівна йде в штатному режимі. Затяжна весна сповільнила посіви як ранніх зернових, так і пізніх. Температура не дозволяла сіяти такі широкорядні культури, як соняшник, кукурудзу.
"Зараз вже кукурудза засіяна майже на 50% площ. Залишився соняшник. Я думаю, всі аграрії знають, що його можна сіяти і до кінця травня. До речі, пізні посіви можуть бути ще кращими раніше посіяних", - сказав Анатолій Гайворонський.
Він подякував нашим ЗСУ, зазначивши, що завдяки їх обороні аграрії можуть мирно продовжувати свою роботу. Причому, працюють і вдень, і вночі.
"Хто належним чином організував дві зміни, отримав перепустки від ВА, той сіє, не дивлячись на час доби. А там, де залишається площа від недосіву, буде рости просо, гречка, інші круп'яні культури. У нас з цим ніяких проблем"- підкреслив Анатолій Гайворонський.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я