ПЕРЕМОГА ПУТІНА ОБІЙДЕТЬСЯ США В СІМ РАЗІВ ДОРОЖЧЕ, НІЖ ПІДТРИМКА УКРАЇНИ

За матеріалами інтернет-видань 14.12.2024 257

 

 


Український танкіст 68-ї бригади на танку Leopard 1A5 поблизу Покровська, Донеччина, 13 грудня 2024 р. Roman PILIPEY/AFP

Український танкіст 68-ї бригади на танку Leopard 1A5 поблизу Покровська, Донеччина, 13 грудня 2024 р. Roman PILIPEY/AFP

Низка аналітиків та колишніх посадовців застерігають США від думки, що поразка України буде справою лише України. На тлі почастішання розмов про те, що Україну потрібно схилити до переговорів по мир з Росією, вони говорять, що такий мир був би капітуляцією України, яка в довгостроковій перспективі дорого обійшлася б не лише Україні, але і Заходу в цілому.

Поразка України коштуватиме Сполученим Штатам у 7 разів більше, ніж підтримка України, підрахувала Елейн Маккаскер — експосадовиця у керівництві Міністерства оборони США.

Підтримувати Україну правильно не лише морально, а й фінансово

Елейн Маккаскер

У своїй публікації для Foreign Affairs вона стверджує, що ті американці, “яких хвилює лише вартість допомоги Україні” повинні турбуватися про “ціну недопомоги Україні”.

Захоплені Росією ресурси України допомогли б Москві загрожувати решті Східної Європи. До 2030 року вона може бути готова напасти на державу НАТО, йдеться у статті Маккастер.

Щоб з’ясувати, скільки грошей Вашингтон заощадить підтримкою Києва, Маккаскер з колегами з American Enterprise Institute порахували витрати, яких потенційно зазнають США, якщо Росія “розгромить Україну, а потім розмістить сили вздовж кордону НАТО”.

“Отримана цифра захмарна”, – каже експертка і додає, що поразка України вимагатиме від Сполучених Штатів витрат на оборону 808 мільярдів доларів протягом наступних п’яти років.

“Дорого стримувати війну, але дорожче її вести”, – нагадує експертка.

Вона також додала: “Підтримувати Україну правильно не лише морально, а й фінансово. Це розумна інвестиція в інтересах США”.

Раніше, під час першої каденції президента Трампа, Елейн Маккаскер подала у відставку з високої посади у Пентагоні та поставила під сумнів законність зусиль адміністрації Трампа заморозити військову допомогу Україні.

Її електронні листи, що потрапили у ЗМІ, продемонстрували її стурбованість вимогами адміністрації призупинити допомогу Україні, інформувало видання Politico.

Тим часом Президентський центр Джорджа Буша оприлюднив рекомендації щодо політики США стосовно України. Головна порада – “подвоїти підтримку, щоб Україна виграла”.

“Адміністрація Трампа має віддати пріоритет підтримці перемоги України, прискоривши надання потужної військової допомоги Києву”, – вважають аналітики Центру Буша.

Вони також закликають США разом зі союзниками надати Україні запрошення до НАТО.

Як писав Голос Америки, наприкінці цього тижня американські законодавці подали запит до своїх спецслужб, щоб отримати оцінку ризиків для безпеки США, якщо Америка припинить надавати зброю Україні, а Росія виграє війну.

У 90-денний термін керівники розвідувальних служб мають оцінити імовірні сценарії перебігу війни Росії проти України та вплив потенційної поразки України у разі припинення американської допомоги на інтереси національної безпеки США, включаючи потенційну подальшу агресію з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ