
Костянтин Матвієнко Політичний експерт
Сьогоднішнє звернення володимира путіна до "народу росії" мало виглядати своєрідним римейком його ж виступу 24 лютого, перед повномасштабним вторгненням російської армії в Україну. Тоді росія перебувала на одному з піків свого економічного розвитку. Минулий рік став для неї майже рекордним за рівнем зростання ВВП та золотовалютних резервів. В росії були наявними кадровані боєздатні, чи умовно боєздатні військові частини, фактично не лімітовані запаси боєприпасів та інших потрібних для навали ресурсів. Бойовий дух російських військових перебував на підйомі через упевненість у швидкому і переможному для них завершенні війни. росіяни зуміли домогтися доброзичливого нейтралітету до їхніх загарбницьких намірів Китаю, почасти Індії та кількох країн Південної Америки, окремих політиків у ЄС і навіть США.
Сьогодні росія перебуває у щільній міжнародній ізоляції, в очікуванні системних криз у критично важливих галузях виробництва та інфраструктури, зростання безробіття і соціального напруження, бюджетного дефіциту на усіх рівнях. Половина золотовалютних резервів арештована у західних фінансових установах, а кадровані бойові частини утилізиються в українських степах.
Оголошена путіним "часткова" мобілізація не забезпечена необхідними ресурсами – людськими, транспортними, продовольчими, амуніцією, сучасною зброєю і... вже згаданим "бойовим духом". Кількість загиблих на українських фронтах росіян вдесятеро перевищує оголошені офіційні числа.
У росії мобілізацію вже назвали "могилізацією". Вона стане спусковим гачком, тригером "по модньому" лавиноподібного обвалу сучасної політико-економічної і соціальної системи федерації. Його – обвалу – наслідки для світу не йтимуть ні у яке порівняння з розпадом СРСР 31 рік тому. І світ вже готується до цього, сподіваюся.
УП.
Новини Дніпропетровської області , надзвичайні події районів і громад ОТГ Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні, сільські новини та інформація про коронавірус, останні аграрні і кримінальні повідомлення - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".
Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації. Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на газету "Фермер Придніпров'я"