Санкції на московію таки діють, - Володимир Омелян

За матеріалами інтернет-видань 14.11.2024 189
Інтернет Путіна – це той, який йому приносять радники на роздрукованих  аркушах А4» – документаліст
   Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 12.11.2024 р.
   Володимир Омелян, ексміністр, військовослужбовець ЗСУ.
1. російське виробництво зрідженого газу в Арктиці практично зупинилося через санкції.
- путін дозволив "Новатеку" не розкривати інформацію про свою діяльність.
- У випадку з проектом «Арктик ЗПГ 2», який реалізує компанія, розкривати стало нічого: там не тільки припинили скраплювати газ, а й взагалі майже зупинили видобуток.
- За перші 10 днів листопада родовища «Арктик ЗПГ 2» видавали в середньому 0,4 млн. кубометрів газу на добу.
- Порівняно з жовтневим показником видобуток обвалився більш ніж на 90%. Це найнижчий рівень видобутку за час роботи першої черги «Арктик ЗПГ 2».
- Навіть під час пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію першої виробничої лінії у IV кварталі 2023 р. на родовищах проекту добувалося від 2 млн до майже 14 млн кубометрів на добу.
- Але саме тоді США запровадили перші санкції, підірвавши плани «Новатека» запустити експорт ЗПГ на початку 2024 року.
- Хоча «Новатек» побудував уже дві виробничі лінії з трьох, що планувалися, покупці досі не отримали газ з «Арктик ЗПГ 2».
- Із серпня було відвантажено вісім партій ЗПГ, але жодну з них не вдалося продати: танкери або перевантажили їх у плавучі сховища, або просто перебувають з ними в морі.
- Оскільки США швидко запроваджують санкції проти пов'язаних із проектом танкерів, жодна країна не готова прийняти їх, незважаючи на запропоновану «Новатеком» цінову знижку 40%.
2. В росії дозволили ще двом великим нафтогазовим компаніям засекретити фінансові показники.
- Компанії «Сургутнафтогаз» і НОВАТЕК отримали право самостійно визначати обсяг інформації, що розкривається, включаючи фінансові показники.
- Це право закріплено указом путіна від 11 листопада, який набирає чинності з моменту публікації. Положення указу поширюються також на "Ямал ЗПГ", "Арктик ЗПГ - 2" та Центральне конструкторське бюро "Лазурит" з Нижнього Новгорода.
- Перелік компаній, яким дозволено обмежувати розкриття даних у звітності, було вперше встановлено указом путіна у листопаді 2023 року. Тоді до нього увійшли 46 компаній, включаючи "Роснефть" та її дочірні підприємства.
- Цей крок пояснювався необхідністю вжиття заходів у відповідь на «недружні дії, що порушують міжнародне право» з боку США та інших держав.
- У березні 2024 року список розширили до 94 компаній. Туди увійшли "Газпром", "Газпромбанк", "Газпром нафта" та їхні дочірні структури.
- У серпні до переліку додалися ще кілька компаній, серед яких опинилася «Транснефть» із дочірніми організаціями.
- З урахуванням указу від 11 листопада загальна кількість підприємств, які можуть не розкривати корпоративні дані, становить 118.
3. У росіян почалися рекордні проблеми з виплатами кредитів.
- Рівень платіжної дисципліни клієнтів російських банків впав до мінімуму з пандемії 2020 року.
- Індекс «кредитної свідомості», який враховує неплатежі за кредитами, станом на 1 жовтня опустився до 1,53 пункту з 1,83 пункту роком раніше, а період його безперервного зниження — три квартали поспіль — став безпрецедентним за 12 років доступної статистики.
- З початку року до кінця серпня 800 тисяч росіян вийшли на прострочення за позиками у банків, а загальна кількість неплатників досягла 6,2 мільйона.
- Зростання прострочення спостерігається за кредитними картками, ставки за якими найвищі серед усіх банківських кредитів. Люди часто використовують кредитні ліміти за картами, тому що банки не схвалюють їм кредити готівкою через високе боргове навантаження.
- Одночасно зростає прострочення по іпотеці: до кінця вересня її загальний обсяг підскочив на 37% рік у рік, до 136 млрд рублів.
- А кількість позик, за якими клієнти банків перестали вчасно платити, досягла 52,2 тисяч проти 47,8 тисяч у січні.
4. Фінляндія конфіскує у Тимченка та Ротенбергів головну арену Гельсінкі.
- Влада столиці Фінляндії міста Гельсінкі вирішила конфіскувати у російських мільярдерів Геннадія Тимченка та Романа Ротенберга спортивно-розважальний комплекс Helsinki Hall.
- Найбільший у Фінляндії стадіон не працює з 2022 року через санкційні обмеження Євросоюзу, які були введені щодо Тимченка і Ротенберга після вторгнення російської армії в Україну.
- Минулого року влада Гельсінкі попереджала, що компанії, через яку російські мільярдери володіють ареною, загрожує експропріація, якщо вони добровільно не погодяться продати майно.
- У понеділок, 11 листопада, міська рада Гельсінкі повідомила, що експропріація необхідна, щоб запобігти руйнуванню будівлі, а також для захисту репутації Фінляндії, яка може постраждати через нездатність приймати великі міжнародні змагання.
- При цьому процес експропріації триватиме кілька років і вимагатиме дозволу від національного уряду. Також Гельсінкі доведеться виплатити компенсацію власникам, зазначили у міській раді. Проте, очікується, що заявка на отримання дозволу на експропріацію буде подана у листопаді чи грудні.
5. У регіонах росії зникає фізрозчин.
- Наразі ринку не вистачає мінімум 20 млн упаковок препарату. Про проблеми з фізрозчином відомо у Тюменській, Челябінській та Свердловській області, а також у Пермському краї.
- Фізрозчин входить до переліку життєво необхідних лікарських засобів, його ціна майже не індексується, а собівартість виробництва зросла через подорожчання іноземної упаковки, системи водопідготовки та логістики.
6. Казахстан збільшив імпорт російського газу.
- Казахстан збільшив імпорт російського газу цього року вдвічі і досяг найвищого рівня торгівлі з росією за всю історію. Дані статистичної служби Казахстану показали, що за січень-серпень поточного року обсяг імпорту російського природного газу становив $353,4 млн.
- Імпорт російських нафтопродуктів знизився у 2,5 рази, склавши $191,5 млн. Автомобільний бензин було імпортовано на суму $587 тис, а дизельне паливо майже $9 млн.
- Казахстан також збільшив імпорт кам'яного вугілля більш ніж у 1,5 рази до $107,5 млн.
- Минулого місяця стало відомо, що росія підтвердила свою готовність збільшити обсяг постачання нафтопродуктів до Казахстану та розглядає варіанти збільшення постачання природного газу.
- Потужність газопроводу становить 50 млрд. куб м газу на рік, а діаметр труб становить до 1,4 м.
7. Компанії Philip Morris та Japan Tobacco зберігають вірність росії.
- Philip Morris та Japan Tobacco International продовжують заробляти мільйони на російському ринку. При цьому вони допомагають фінансувати військову машину кремля.
- Компанії Philip Morris International (PMI) та Japan Tobacco залишаються на російському ринку і сплачують там мільйонні податки.
- Обидві компанії управляються зі Швейцарії. PMI базується в Лозанні, а штаб-квартира JTI знаходиться у Женеві. Це означає, що обидві компанії є значними платниками податків у Швейцарії.
- Інші великі гравці тютюнової індустрії швидко вирішили залишити ринок після початку війни росії та України.
- Наприклад, компанія British American Tobacco (BAT) оголосила у березні 2022 року, що більше не вважає себе відповідним власником. Через півтора роки, у вересні 2023 року, було оголошено про продаж компанії місцевому консорціуму, який очолює керівник російської філії.
- Imperial Brands відвернулася від росії лише через два місяці після початку конфлікту в Україні. І в цьому випадку новими власниками компанії стали російські інвестори.
- Проте проблема полягає в тому, що кожна компанія, яка продовжує працювати в росії, прямо чи опосередковано, наприклад, через податки на заробітну плату своїх співробітників, допомагає російській державі отримувати податкові надходження.
- Виробник сигарет PMI на своєму російському сайті продовжує хвалитися тим, що є одним із найбільших платників податків у росії.
- росія є шостим за величиною ринком збуту тютюнової промисловості. Для PMI це навіть третій за величиною ринок після Індонезії та Туреччини за обсягом продажу за минулий рік.
- За власними даними, її частка ринку становить не менше 15% у 100 країнах світу та майже 32% у росії. На частку росії припадає 6 % обороту групи, що у 2023 року становив 35,2 мільярда доларів.
- Прибуток групи у росії зріс більш ніж удвічі проти попереднім роком. Ймовірно, це стало можливим завдяки тому, що PMI зіткнулася з меншою конкуренцією через догляд конкурентів. Тютюнова компанія з Лозанни минулого року заплатила в росії на 14% більше податків, що загалом еквівалентно 220 мільйонам доларів.
- Це ставить її на третє місце серед найбільших платників податків серед міжнародних компаній, що залишаються в росії, яку випереджають лише австрійська фінансова група Raiffeisen Bank International та китайський виробник автомобілів Chery.
- На четвертому місці – з податковими відрахуваннями у розмірі 182 мільйони доларів – знаходиться компанія JTI.
- За дев'ять місяців цього року кількість цигарок та тютюнових виробів, проданих у росії, зросла більш ніж на 6%.
8. Угорський ОТП Банк у росії прозвітував за третій квартал 2024 року: чистий прибуток склав 8,7 млрд рублів.
- Активи банку зросли на 20% до 536 млрд рублів, таким чином він піднявся на 3 пункти і увійшов до 25 найбільших банків за розміром активів.
- Обсяг коштів на рахунках клієнтів за період збільшився на 26,3% порівняно з 2 кварталом 2024 року та становив 471 млрд рублів.
- Норматив достатності капіталу - 13,57%, що вище за середній по ринку, обсяг власних коштів за 9 місяців дорівнює 54,3 млрд рублів.
9. США відновлює експорт нафти до Китаю.
- У жовтні експорт американської сирої нафти до Китаю піднявся з історичного мінімуму 2020 року через помірний попит на паливо і збільшення видобутку нафти в Китаї.
- Проте, прогнози на майбутнє залишаються невизначеними, перспективи зростання експорту залишаються неясними.
- У серпні обсяг щомісячного імпорту сирої нафти зі США до Китаю досягав 24 тис бар на добу, найнижчого рівня з початку 2020 року у зв'язку з пандемією.
- Однак у вересні та жовтні він зріс до приблизно 134 тис і 130 тис бар на добу відповідно, випливає з даних Kpler.
- Важливо зазначити, що скорочення експорту нафти зі США до Азії до трирічного мінімуму в жовтні, а це 955 тис бар на добу пояснюється економічною слабкістю, яка зараз спостерігається в Китаї. Ця слабкість відбилася на роботі НПЗ і, зрештою, на низькому попиті на нафтопродукти.
- Згідно зі свіжими даними, обсяг постачання сирої нафти до Китаю показав зниження на 9 відсотків у жовтні. Це вже шостий місяць поспіль, коли імпорт нафти до країни зменшується, порівняно з минулим роком.
10. Європа готує комплексне рішення щодо запровадження санкцій проти тіньового флоту путіна.
- У Євросоюзі не хочуть залишати безкарними обхід росією нафтових санкцій та використання нею старих танкерів, які можуть будь-якої миті спровокувати екологічну катастрофу.
- У новому році можуть бути більш жорсткими вимоги до проходу таких суден через європейські води.
- Європарламент готується ухвалити резолюцію про введення «цілеспрямованих» заходів проти танкерів російського тіньового флоту.
- Документ, який має широку підтримку, закликає розпочати «систематичне санкційне переслідування» суден, що перевозять російську нафту, посилити супутниковий моніторинг та проводити «цільові перевірки».
- Депутати також пропонують запровадити нові вимоги для таких суден, щоб проходячи через води ЄС, вони надавали адекватну страховку.
- Зараз багато танкерів реєструються на невідомі компанії і немає інформації про їх страховиків і покриття, яке дозволило б компенсувати витрати у разі розливу нафти.
- Тим часом виявлено вже близько десятка випадків, коли танкери, що перевозили російську нафту, залишали за собою нафтові плями на десятки кілометрів.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ