ЩО відомо про розкрадання коштів на будівництві фортифікацій на Дніпропетровщині
А порушено з цього приводу аж 30 кримінальних справ
Понад сім мільйонів доларів за рік витратила Дніпропетровщина на будівництво оборонних укріплень. Втім результатів не видно, через це за фактами ймовірних розкрадань відкрито 30 кримінальних справ, йдеться у статті британської газети Financial Times.
Про будівництво оборонних споруд на Дніпропетровщині в етері Суспільного розповів член тимчасової спеціальної комісії Андрій Богданець.
За його словами, наразі в регіоні працює комісія, яка перевіряє, чи відповідає заява Financial Times дійсності. Також фахівці перевірятимуть і інформацію щодо 30 кримінальних справ.
"Якщо ми візьмемо, наприклад, ці фортифікаційні споруди по всім областям, то кримінальних проваджень, я не буду говорити про кількість, але це фактично половина цифри, яку виділено за три роки по будівництву споруд. Але це не означає, що там дійсно є якісь зловживання, і ця цифра буквально втрачена. Ні. Це, скажімо так, превентивні міри", — сказав він.
Як повідомив Богданець, чутки про тотальну корупцію під час війни демотивують закордонних партерів допомагати Україні. Тому для уряду дуже важливо спростувати цю інформацію.
"Якщо ця інформація є, звичайно, винні мають бути покарані якнайстрогіше. Ми мусимо показувати міжнародним партнерам те, що ми не підтримуємо цю корупцію. Фортифікації — це врятування життя в першу чергу наших воїнів. А якщо їх немає, це жахливо", — зазначив чоловік.
Щодо того, хто має будувати фортифікації, Богданець пояснив, що існують три лінії оборони. Першу — будують військові. А другу та третю — за допомогою підрядних організацію зводить місцева влада.
"Кошти виділяються на ОВА, а також виділяються на військових. Військові говорять, де потрібно будувати фортифікації, ОВА виділяє кошти й шукає підрядників, які будують під наглядом військових", — розказав він.
Слідкує за будівництвом як ОВА, так і інші органи контролю, як, наприклад, система Державного архітектурно-будівельного контролю, Держбюро розслідувань, прокуратура, Нацполіція тощо.
На запитання стосовно механізму покарання корупціонерів, посадовець відповів, що насамперед проблема полягає у суддях, які "лояльно ставляться" до таких злочинів.
"Тут питання вже буде до суддів, чому вони настільки лояльно відносяться до корупціонерів. І чому, умовно кажучи, на корупціонерів відкриваються справи тільки тоді, коли вони вже за кордоном. Ми це бачимо дуже часто, відверто кажучи, і це сумно", — зазначив Богданець.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я