Технологія strip-till покращує структуру ґрунту і заощаджує паливно-мастильні матеріали
За словами керівника агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктора Марценюка, наразі в агрохолдингу вже близько 7 тис. гектарів обробляється за технологією strip-till.
Такий обробіток грунту істотно заощаджує час і паливно-мастильні матеріали. А післяжнивні рештки у міжряддях затримують вологу. Крім того, вони запобігають водній та вітровій ерозії ґрунту, а також слугують органічним добривом.
Віктор Марценюк, зокрема, повідомив, що обробіток дисковими боронами замінюють на обробіток агрегатами вертикального типу, щоб не замішувати їх у ґрунт, а лишати на поверхні поля, чим зменшують ерозію й покращують структуру ґрунту.
Користь технології підтверджена як в посушливих регіонах, на піщаних ґрунтах, так і там, де характерне перезволоження.
Приміром, агроном наводить приклад з власного досвіду, коли у Хмельницькій області на горбистій місцевості за годину випадало 50 мм дощу, то посіви просто змивалися.
"Відтоді, як почали застосовувати strip-till , такої проблеми немає. Надалі також плануємо розширювати площі під цією технологією», – підкреслив Віктор Марценюк.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я