У чому винен мак, що його не збирають? Фермер бореться за право зібрати свій врожай

За матеріалами інтернет-видань 04.10.2024 262
У чому винен мак, що його не збирають? Фермер бореться за право зібрати свій врожай

Як пише SuperAgronom, у Вінницькій області на полі Жмеринського району через арешт посівів та техніки псується понад 200 гектарів маку.
Арешт наклала поліція через підозру в незаконному вирощуванні снотворного маку.

За даними Суспільного, 26 вересня у Вінницькому апеляційному суді відбулося оскарження рішення Жмеринської окружної прокуратури. Попри спроби підприємця скасувати арешт, суд залишив рішення першої інстанції в силі.

Агроном і власник підприємства Віктор Демидов пояснює, що збирання маку розпочалося 10 серпня. Проте, після втручання поліції процес був зупинений. Правоохоронці конфіскували техніку, зокрема комбайни, та арештували зібраний урожай. Це призвело до того, що врожай маку почав перезрівати і втрачати свою якість.

   

«Мак вже перестояв, перезрів, і зараз, навіть якщо ми продовжимо збирання, не зможемо отримати заплановану кількість насіння», — розповів фермер.
 

Він стверджує, що підприємство діяло в рамках закону, маючи всі необхідні документи на вирощування маку та дотримуючись ліцензійних умов, встановлених Кабінетом Міністрів України. За його словами, єдиним моментом, де вони відхилилися від вимог, стала відмова від послуг поліції охорони. Натомість підприємство користується послугами приватних охоронних компаній, що мають відповідні ліцензії.
Віктор Демидов наголосив, що всі документи, які підтверджують законність господарської діяльності, були надані органам досудового розслідування. Він також зауважив, що поліція охорони намагається нав'язати свої послуги, хоча законодавство дозволяє використовувати приватні охоронні структури з аналогічними правами.
Екс-директор Державної служби з контролю за наркотиками Олег Дзісяк прокоментував Суспільному ситуацію, зазначивши, що проблеми у цій сфері виникають через недосконалість законодавства, яке є застарілим і суперечливим. Зокрема, норми, що стосуються охорони посівів, конфліктують із сучасними ліцензійними умовами.

   

«Закон про обіг наркотиків прийнятий в 1995 році. І тому там є багато норм, які були на той момент актуальними, але в розрізі сьогоднішнього законодавства вони суперечливі і не дають можливості розвиватися галузі. Це норми, які стосуються не тільки охорони посівів за рахунок поліції, і це норми коли поліція вчинює свій регуляторний вплив в господарську діяльність, прописуючи свої вимоги паралельно з ліцензійними умовами. Якщо сфера господарської діяльності ліцензійна, то перш за все є базові принципи ліцензування. Є політика держави, яка фундаментальні речі заклала і сказала, що будь-які відносини в сфері ліцензування мають відповідати принципам ліцензування», — зазначив Олег Дзісяк.
 

Зараз триває досудове розслідування частиною 2 статті 310 Кримінального кодексу України, а Жмеринська окружна прокуратура ініціювала арешт полів і техніки. Попри оскарження цього рішення у Вінницькому апеляційному суді, арешт залишається в силі. Тим часом підприємство продовжує зазнавати втрат через неможливість збирання врожаю.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ