У Києві радіють, а в москві роздратовано сумують

За матеріалами інтернет-видань 26.04.2024 467

 

Михайло ВЕДМІДЬ.

ПОПРИ певне переміщення центру уваги світової громадськості та політикуму на події на гарячому Близькому Сході ситуація в Україні минулого тижня також перебувала серед головних тем, які обговорювалися і висвітлювались у медіа. Серед найцікавіших — висловлювання директора ЦРУ Вільяма Бернса, канцлера Німеччини Олафа Шольца, генсека НАТО Єнса Столтенберга та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона.

Останній, відповідаючи на запитання журналіста, чому Королівські ВПС, які нещодавно збили кілька іранських безпілотників, що атакували Ізраїль, не можуть робити те саме для України, заявив: «Якщо сили НАТО вступлять у прямий конфлікт із російськими силами, це буде небезпечна ескалація». Тому, на його думку, краще підтримувати Україну фінансово, дипломатично та зброєю. У прин-ципі, саме цього й потребує наша країна, проте Захід, передусім Північноатлантичний альянс, зволікає з наданням такої допомоги. І це вкрай негативно позначається на ситуації на фронті.

Натомість Єнс Столтенберг запевнив, що у країн — членів НАТО є достатня кількість систем ППО, які можна надати Україні для захисту від російських атак: «... Реальність така, що, звичайно, у нас є системи, достатньо великі для того, щоб ми могли постачати значно більше Україні, коли йдеться про протиповітряну оборону загалом, зокрема батареї Patriot. І саме над цим ми зараз працюємо». Втім, працьовитий генсек уже не вперше обіцяє усіляко підтримувати Україну, проте час спливає, а в ЗСУ артилерійських снарядів уже майже нема, ракет катма, і щодня ситуація на фронті стає критичнішою.

А до чого це може призвести, спрогнозував очільник ЦРУ Вільям Бернс. Минулого четверга він дав різко невтішний прогноз завершення війни для України. Він уважає, що Україна може програти росії війну до кінця року, якщо США не нададуть більше військової підтримки. Втім, у цьому Бернс не оригінальний, те ж саме кажуть і Володимир Зеленський, і чимало інших політиків та експертів.

На такому тлі оптимістичнішою видається оцінка ситуації канц-лером Німеччини Олафом Шольцем. Після триденного перебування у Китаї і спілкування з головою КНР Сі Цзіньпіном німецький лідер заявив, що країни, які підтримують тісні відносини з москвою, теж мають сумніви щодо доцільності війни в Україні: «У світі нема практично жодного глави уряду, який вірив би, що ця війна має для росії якийсь сенс. Це стосується і тих, хто дуже близький до росії».

Свою рішучу підтримку нашій країні висловили і представники поневолених народів росії. На Десятому форумі вільних держав Постросії, який днями відбувсь у Вашингтоні, вони закликали США та їхніх союзників підтримати Україну в її боротьбі проти «російської геноцидної війни» до повної перемоги України і деокупації всіх українських територій. Представники понад 40 корінних народів, як вони кажуть, «окупованих московією», закликали всіх прихильників свободи та незалежності створювати громадські спілки й організації, а також партизанські з’єднання, щоб визволити від панування московської імперії такі території, як Башкортостан, Саха (Якутія), Інгрія (Ленінградська область), Черкесія, Чувашія, Сибір, Бурятія, Карелія, Інгушетія, Кубань, Алтай, Псков, Тува, Помор’я, Дон та інші. Одним з учасників форуму є колишній депутат російської держдуми Ілля Пономарьов, який не виключає ймовірності, що деколонізація рф може відбуватися збройним шляхом. За його словами, після зміни режиму в москві ті народи, які заявлять про свою незалежність, повинні дістати можливість її реалізувати. Нагадаємо: Перший форум вільних держав Постросії відбувсь у Варшаві в травні 2022 року, потім зібрання проходили в Чехії, Швеції, Бельгії — у стінах Європарламенту, у США, Японії, Британії, Франції та Італії.

Та попри все найбільшою інтригою залишалося питання, яке в суботу, 20 квітня, мало розглядатись у Конгресі США. І таки сталося! Увечері того дня американська Палата представників ухвалила масштабний пакет законопроєктів з іноземною допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню. Проєкт закону 8035 «Про додаткові асигнування на безпеку України — 2024» передбачає виділення $60,84 млрд. За офіційною інформацією, оприлюдненою Комітетом з питань асигнувань Палати представників, до цієї суми, зокрема, входять $23,2 млрд на поповнення запасів Пентагону, наданих раніше Україні. Майже $14 млрд піде на закупівлю передових систем озброєнь та оборонних послуг для України. Крім того, документ передбачає $11,3 млрд на проведення поточних військових операцій США в регіоні та $26 млн на подальший нагляд за використанням допомоги в Україні.

Водночас законопроєкт пропонує надати Україні далекобійні установки ATACMS за згоди Білого дому та вимагає від союзників і партнерів виділяти справедливу частку на забезпечення підтримки.

Окремо в документі запроваджується норма стосовно повернення коштів у розділі економічної допомоги нашій країні, якої не було у попередній версії Сенату. Йдеться про понад $9 млрд так званої умовно безповоротної позики. Зокрема, президент буде уповноважений встановлювати умови позики для України, а також матиме право анулювати її повернення за згоди Конгресу.

Наступне питання полягає в тому, як швидко реальна допомога може дістатись України після завершення всіх законодавчих процедур. Пентагон уже заявив, що може відправити зброю впродовж кількох днів, після того як закон набуде формальної чинності. Певна частина озброєнь уже зосереджена на військових складах США у Європі.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель одразу ж привітали позитивне рішення Палати представників США.

Радіють і в Києві — тепер можна розраховувати на справедливе завершення війни, яку країна-агресорка має програти. Тож у кремлі сумують.

                Всеукраїнська газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ"

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ